Baku 2015 – Badminton: Dziś wygrywa tylko Rogalski

Dzisiejszy dzień gier polskich badmintonistów przebiegł bardzo spokojnie. Nic w tym dziwnego – nasi reprezentanci nie musieli już dziś robić niemal nic. Już wczoraj zapewnili sobie bowiem awans bądź jego brak.

Dzień rozpoczął się bardzo pozytywnie. Jako pierwszy z naszych zawodników na parkiet wyszedł Michał Rogalski. Polak spotkał się z Łotyszem Reinisem Krauklisem. Już od samego początku to Rogalski grał wyraźnie lepiej i uciekł rywalowi na kilka punktów. Wygrał pewnie pierwszą partię, czym ustawił mecz. Drugi set był już jedynie formalnością. Nasz rodak wygrał go pewnie 21:9, dzięki czemu wygrał mecz i całą grupę. Michał Rogalski zagra zatem w 1/8 finału turnieju Igrzysk Europejskich.
Michał Rogalski – Reinis Krauklis (Łotwa) 2:0 (21:16, 21:9)

Dobrze, bądź co bądź, fazę grupową zakończyła także Weronika Grudzina. Polka już wczoraj wiedziała, że niestety nie uzyska awansu do dalszej rundy zawodów. Dziś zmierzyła się z najlepszą zawodniczką grupy – Lindą Zetchiri z Bułgarii. Co prawda w pierwszym secie Polka poległa całkowicie. W drugim pokazała jednak charakter i postawiła opór, dzięki czemu doprowadziła do gry na przewagi. Przegrała 20:22, ale z podniesioną głową pożegnała się z turniejem.
Weronika Grudzina – Linda Zetchiri (Bułgaria) 0:2 (9:21, 20:22)

Jako ostatni zaprezentowali nam się dziś nasi debliści – Miłosz Bochat i Paweł Pietryja. Oni również już wczoraj mieli ćwierćfinał w kieszeni. Z Belgami Dierickxem i Golinskim mierzyli się zatem już tylko w walce o zwycięstwo w grupie. Oba sety potoczyły się… niemal zupełnie identycznie. Po bardzo wyrównanych pierwszych lotkach, Belgowie odskakiwali na kilka „oczek”. Później Miłosz i Paweł musieli gonić i… doprowadzali do remisu, by ostatecznie kompletnie przegrać końcówkę i całą partię.
Bochat/Pietryja – Dietrickx/Golinski (Belgia) 0:2 (16:21, 20:22)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password