Baku 2015 – Badminton: Niezły początek Polaków

Pierwszy dzień rywalizacji badmintonistów w rundzie grupowej Igrzysk Europejskich przyniósł niezłe wyniki reprezentantów Polski. Swoje mecze wygrali Michał Rogalski i debel Pietryja – Bochat. Przegrała Weronika Grudzina i mikst Pietryja – Wojtkowska.

Weronika Grudzina zainaugurowała występy polskich badmintonistów w Baku. Niestety początek to był mało udany. Polka zagrała z Węgierką Laurą Sarosi, zawodniczką doświadczoną, ale bez większych sukcesów na koncie. Niestety tylko w drugim secie nasza singlistka potrafiła nie tylko nawiązać wyrównaną walkę, ale nawet zwyciężyć. Co z tego, kiedy w pozostałych dwóch partiach, a szczególnie w ostatniej, na korcie dominowała Węgierka. Jutro o 12:00 Polka zagra z Ukrainką Mariją Ulitiną., która dziś wyraźnie przegrała z faworytką grupy, Bułgarką Lindą Zetchiri.

Bardzo korzystnie zaprezentował się za to Michał Rogalski. Białorusinowi Vladzislavovi Kuschnirowi nie dał nasz 28-letni zawodnik najmniejszych szans. Dość powiedzieć, że w obu setach nie pozwolił rywalowi na przekroczenie granicy 10 zdobytych punktów. Jutro Rogalskiego czeka znacznie trudniejszy rywal – Luca Wraber z Austrii. Dzisiaj Austriak równie efektownie pokonał Łotysza Reinisa Krauklisa.

Korzystnie zaprezentowali się w deblu Paweł Pietryja i Miłosz Bochat. Nasz młody duet musiał się napracować grają z Ukraińca,i Gennadyi Natarovem i Artemem Pochtarevem, ale na szczęście praca była owocna. Oba sety miały podobny przebieg – od początku zacięta, wyrównana gra „punkt za punkt”, a po przerwie technicznej zwiększająca się stopniowo, ale konsekwentnie przewaga Polaków. Jeśli jutro Polacy wygrają z bułgarskimi braćmi Mihalyov to zapewnią sobie awans do ćwierćfinału igrzysk.

W pierwszym meczu swojej grupy Pietryja i Aneta Wojtkowska trafili na rozstawionych z dwójką Rosjan, Vitalija Durkina i Ninę Vislową. Bardzo doświadczeni rywale okazali się zdecydowanie lepsi od naszej młodej pary, od poczatku narzucając swój styl i prowadząc od pierwszej do ostatniej wymiany obu setów. Róznica umiejętności była widoczna szczególnie w drugim secie. Jutro nasza para zagra ze Szwajcarami Oliverem Schallerem i Celine Burkart. To będzie kluczowe spotkanie w kontekście walki o wyjście z grupy. 

Weronika Grudzina – Laura Sarosi (Węgry) 15:21, 21:15, 11:21
Michał Rogalski – Vladzislav Kushnir (Białoruś) 21:8, 21:9
Paweł Pietryja/Miłosz Bochat – Gennadyi Natarov/Artem Pochtarev UUkraina) 21:15, 21:18
Paweł Pietryja/Aneta Wojtkowska – Vitalij Durkin/Nina Vislova (Rosja) 16:21, 11:21

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password