Baku 2015 – Badminton: Wyjść z grupy i… koniec

Niestety, nie najlepiej spisali się polscy badmintoniści kolejnego dnia rywalizacji. Polacy odpadali już w pierwszych rundach fazach pucharowych, mimo iż byli faworytami swoich pojedynków.

Swój ostatni mecz fazy grupowej rozegrali Aneta Wojtkowska i Paweł Pietryja. Polacy mierzyli się z belgijską parą Floris Oleffe/Steffi Annys. Był to bezpośredni pojedynek w walce o 2. miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału. Mimo presji, od pierwszej lotki pojedynek należał do biało-czerwonych. Nasi reprezentanci szybko stworzyli sobie przewagę na tyle dużą, aby bez problemów wygrać pierwszego seta. W drugim zgotowali natomiast swoim rywalom prawdziwy pogrom. Mecz zakończyli już po 23 minutach, pewnie awansując do 1/4 finału.
Wojtkowska/Pietryja – Annys/Oleffe (Belgia) 2:0 (21:17, 21:10)

Niestety, był to jedyny pozytywny aspekt dnia dzisiejszego w zmaganiach badmintonistów. Bardzo kiepsko zagrał dziś Michał Rogalski. Nasz rodak, który w grupie gromił wszystkich rywali, dziś nie dał rady Belgowi Yuhan Tanowi. Niespodziewanie w obu setach pojedynku był od przeciwnika wyraźnie gorszy i nie potrafił doprowadzić nawet choćby do wyrównanej rywalizacji. Szybko przegrał 0:2 i ku zaskoczeniu odpadł z turnieju już po 1/8 finału.
Michał Rogalski – Yuhan Tan 0:2 (11:21, 16:21)

Na koniec dnia swój ćwierćfinał rozegrali również debliści. Miłosz Bochat i Paweł Pietryja zmierzyli się z Niemcami Raphaelem Beckiem i Andreasem Heinzem. W pierwszym secie obserwowaliśmy wyrównaną grę, po której to jednak rywale ostatecznie wygrali. Drugą partią Polacy musieli ratować wynik, aby pozostać w grze. Zagrali świetnie i rozgromili rywali. Taki obraz gry nie przedłużył się jednak na kolejny set. Wręcz przeciwnie. Został on zdominowany przez Becka i Heinza i to oni wygrali i awansowali do półfinału.
Bochat/Pietryja – Beck/Heinz (Niemcy) 1:2 (18:21, 21:13, 12:21)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password