Baku 2015 – Boks: Trzy porażki

Bez zwycięstwa na ringu w Baku pozostają polscy bokserzy. dziś swoje pierwsze walki na igrzyskach Europejskich przegrali Mateusz Kostecki, Sylwester Kozłowski i Kazimierz Łęgowski. 

20-letni aktualny mistrz Ukrainy seniorów, Yaroslav Samofalov (69 kg), którego  największym – jak dotąd – międzynarodowym sukcesem było wywalczenie srebrnego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Europy wRotterdamie (2013) okazał się dzisiaj zbyt trudną przeszkodą dla mistrza Polski, Mateusza Kosteckiego. Zdaniem wszystkich sędziów nasz pięściarz był słabszy od swojego rywala w każdej z rund, ulegając mu ostatecznie trzy razy po 27-30. Mateusz po zakończeniu walki nie mógł się pogodzić z takim werdyktem. Jego zdaniem przewaga w tej konfrontacji należała do niego.

Najbliższy zwycięstwa był dziś Sylwester Kozłowski, który w wadze do 56 kg walczył z Bułgarem Stefanem Ivanovem. Dwóch sędziów wytypowało zwycięstwo Ivanova, natomiast jeden był odmiennego zdnaia i przyznał zwycięstwo Kozłowskiemu. Łęgowski zkolei przegrał najwyżej i najwyraźniej. Jego rywalem był niezwykle doświadczony i utytułowany Rosjanin Maxim Dadashev. To było jednostronne widowisko, a Polak kompletnie nie radził sobie z mądrze walczącym Rosjaninem.

Jutro w ringu zobaczymy Jordana Kulińskiego w walce z Armeńczykiem Nikolem Arutynovem.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password