Baku 2015: Coraz mniej niewiadomych

kolka olimpijskieZnamy już coraz więcej szczegółów zaplanowanej na czerwiec 2015 roku premierowej edycji Igrzysk Europejskich. Pierwsza odsłona imprezy odbędzie się w stolicy Azerbejdżanu – Baku. 

Ostatnio Komitet Organizacyjny I Igrzysk Europejskich ogłosił pierwszą grupę sportów, w których zostaną rozdane medale w Baku. Na liście znalazły się dobrze znane z IO sporty takie jak: sporty wodne, łucznictwo, badminton, boks, kajakarstwo, kolarstwo, szermierka, gimnastyka,  judo, strzelectwo, tenis stołowy, taekwondo, triathlon, siatkówka i zapasy. W programie pojawi się także koszykówka jednak w mniej tradycyjnym formacie 3×3. O medale powalczą także piłkarze nożni, którzy zamiast na murawie zagrają na piasku. Jednym z nieolimpijskich sportów, które znalazły się na pierwszej liście jest karate.

O włączenie do programu starają się jeszcze wioślarstwo, lekkoatletyka oraz nieolimpijskie: wspinaczka sportowa i taniec sportowy. Na ostateczną listę dyscyplin, które znajdą się w programie Igrzysk Olimpijskich w Baku musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Ma zostać ona opublikowana jeszcze w tym roku.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password