Baku 2015: Igrzyska pełne gwiazd

Jeżeli ktoś myślał, że na Igrzyskach Europejskich w Baku zabraknie znakomitych zawodników, był w błędzie. Do stolicy Azerbejdżanu w najbliższych dniach tłumnie nadciągnie czołówka Starego Kontynentu w wielu dyscyplinach sportowych.

Organizatorzy obliczyli, że w Baku rywalizować będzie 150 medalistów olimpijskich, z których aż 59 stało w swojej karierze na najwyższym stopniu podium igrzysk. Mało tego, w Azerbejdżanie powalczy niemal dwustu mistrzów świata! Już same te liczby wyraźnie pokazują, że zmagania o pierwsze w historii medale tej nowej imprezy w sportowym kalendarzu zapowiadają się niezwykle interesująco.

Wśród złotych medalistów igrzysk olimpijskich, którzy zaprezentują się w Baku jest chociażby brytyjska gwiazda taekwondo, Jade Jones, która powiedziała na oficjalnej stronie imprezy w Baku, że Igrzyska Europejskie są dla niej naprawdę ważnym wydarzeniem w tegorocznym kalendarzu i będą doskonałym przetarciem przed obroną tytułu mistrzyni olimpijskiej w Rio de Janeiro.

Nasza reprezentacja również przyczyniła się do tak pokaźnej liczby zawodników, którzy stali w swoim życiu na podium igrzysk. W polskiej kadrze znaleźli się medaliści z Pekinu: Agnieszka Wieszczek-Kordus (zapasy, brąz), Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie, srebro) i Radosław Zawrotniak (szermierka, srebro), a także zdobywca brązowego krążka w zapasach w Londynie, Damian Janikowski oraz trzecie w stolicy Wielkiej Brytanii w K2 500m Karolina Naja i Beata Mikołajczyk (która ma na swoim koncie również srebro z igrzysk w Chinach).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password