Baku 2015 – Kajakarstwo: Złoto Walczykiewicz, brąz Wojnarowskiej!! (aktualizacje)

Marta Walczykiewicz wywalczyła złoty medal Igrzysk Europejskich w K1 na 200 metrów. Ewelina Wojnarowska zdobyła natomiast brąz w K1 na 500 metrów. Karolina Naja i Beata Mikołajczyk nieco zawiodły i w dwójce nie zdobyły medalu. Sztuka ta nie udała sie i pozostałym naszym osadom.

Marta Walczykiewicz zaprezentowała w Baku kapitalną formę. Wczoraj wygrała wyścig eliminacyjny, a dziś powtórzyła ten wyczyn w finale konkurencji. jej przewaga nad resztą konkurentek była ogromna jak na sprinterski dystans. Srebro przypadło w udziale Natalii Podoslkiej z Rosji, a brąz Danucie Kozak z Węgier.

Ewelina Wojnarowska zdobyła dziś swój drugi medal w Baku. Wczoraj wraz z koleżankami była trzecia w czwórce. Polka finał zaczęła spokojnie, może nawet za spokojnie. W połowie dystansu była dopiero szósta. Jednak finisz miała znakomity i kto wie, czy gdyby nie zaczęła go wcześniej, nie byłoby medalu z lepszego kruszcu. A tak skończyło się na brązie, bo naszą kajakarkę wyprzedziła nie tylko faworytka konkurencji, Węgierka Danuta Kozak, ale także Austriaczka Yvonne Schuring.

Bardzo liczyliśmy na Karolinę Naję i Beatę Mikołajczak, wszak Polki to aktualne mistrzynie Europy na 500 metrów. Niestety dziś nasza dwójka zaprezentowała się słabo. Od początku wyścigu na 500 widać było, że brakuje im mocy. Rywalki spokojnie przyspieszyły, a Polki nie potrafiły wrzucić „wyższego biegu”. Wygrały Serbki przed Rumunkami i Węgierkami. Sytuacja powtórzyła się w finale 200-metrowego sprintu. Rywalki odjechały, a nasze mistrzynie oglądały ich plecy – efektem czego zajęły 5. miejsce. Najlepsze w wyścigu były Białorusinki przed Serbkami i Ukrainkami. Cóż, zdarza się, miejmy nadzieję, że to tylko chwilowa niedyspozycja.

Trzecim finałem porannej sesji był wyścig kajakowych męskich czwórek na 1000 metrów. Po cichu liczyliśmy na medal, bo Polacy płynący w składzie Rafał Maroń, Paweł Florczak, Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski zwyciężyli w biegu eliminacyjnym. W dzisiejszym finale nasza osada w walce o podium liczyła się tylko do połowy dystansu, gdzie była czwarta. Na kolejnych metrach Polacy słabli i zajęli ostatecznie ósme miejsce. Złoto wywalczyli Węgrzy przed Rosjanami i Białorusinami.

W finałach B na 200 metrów mieliśmy jeszcze Denisa Ambroziaka w K1. Polak popłynął bardzo dobrze, wygrywając ten wyścig i to z czasem, który dałby mu w finale A 7. miejsce. Finał A wygrał Miklos Dudas z Węgier. Tomasz Kaczor w C1 przypłynął do mety finału B na 7. miejscu. Złoto w tej konkurencji zdobył Henrikas Zastautas z Litwy.

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password