Baku 2015 – Kajakastwo: Brązowy medal kobiecej czwórki!

Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska-Kierkla i Ewelina Wojnarowska zdobyły brązowy medal Igrzysk Europejskich w Baku w konkurencji K4 na 500 metrów. Polki dały się wyprzedzić jedynie Niemkom i Węgierkom.

czwórkaPolki od pierwszych metrów wyścigu znalazły się w czwórce osad, która walczyła o medale. W połowie dystansu jasne się stało, ze o złoto rywalizują Niemki i Węgierki, natomiast o najniższy stopień podium walczą Polki i Rumunki. Bardzo dobry finisz naszej osady pozwolił na zdobycie brązu o 0.1 sek przed Rumunią. Złoto wywalczyły minimalnie szybsze od Niemek Węgierki.

Bardzo dobrze w finale C1 na 1000 zaprezentował się Tomasz Kaczor. Nasz zawodnik przez długi czas liczył się w walce o medale, ale na ostatnich 250 metrach osłabł i zajął ostatecznie czwarte miejsce. Złoto w tym wyścigu wywalczył Niemiec Sebastian Brendel przed Martinem Fuksą z Czech i Węgrem Atillą Vajdą.

Trzecim wyścigiem medalowym, w którym zobaczyliśmy dziś Polaków był finał C2 na 1000 metrów. Mateusz Kamiński i Michał Kudła nie włączyli się jednak do walki o medale. W połowie dystansu zajmowali 5. miejsce, ale ostatecznie ukończyli wyścig dwie lokaty niżej, Wygrali Białorusini przed Rosjanami i Niemcami.

W finale B kajakowej jedynki na dystansie jednego kilometra zobaczyliśmy Martina Brzezińskiego. Nasz zawodnik przypłynął na 5. miejscu i w ogólnej klasyfikacji konkurencji był 14. Złoto zdobył Max Hoff z Niemiec, na kolejnych medalowych pozycjach uplasowali się Fernando Pimenta z Portugalii i Rene Poulsen z Danii.

W K2 na 1000 metrów triumfowali Węgrzy przed Niemcami i Białorusinami.

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password