Baku 2015 LIVE – Zapis relacji 17 czerwca

Cztery dni walki o medale na Igrzyskach Europejskich za nami, a na koncie reprezentacji Polski jest już siedem medali! Czy w środę uda się powiększyć ten dorobek? Nie będzie łatwo, ale nie ulega wątpliwości, że nasi reprezentanci nie poddadzą się bez walki. Rozkręca się rywalizacja strzelców, łuczników, pięściarzy i siatkarzy plażowych, po raz pierwszy w Baku wystąpią specjaliści od akrobacji sportowej i gimnastycy skaczący na trampolinie, do walki przystąpią też zapaśnicy w stylu wolnym, tenisiści stołowi i Karol Robak w taekwondo. Kolejny mecz fazy grupowej zagrają również nasze siatkarki. Na wielkie emocje i wspólne kibicowanie polskim zawodnikom zapraszamy już od samego rana!

NIEZBĘDNIK KIBICA

Te piękne emocje w finale olimpijskiej kategorii do 68 kg w taekwondo zakończyły polskie zmagania podczas kolejnego dnia Igrzysk Europejskich. Środa okazała się dniem pełnym nieoczekiwanych wrażeń. Te godziny spędzone z Wami zapamiętamy na długo! Bądźcie tu również jutro, na pewno nudy nie musimy się bać!

19:45 – Taekwondo – Trafia na korpus Azer! To on będzie mistrzem Igrzysk Europejskich! Ale my mamy SREBRO!!! Było tak blisko, ale przecież Karol Robak zrobił dziś coś niesłychanego, coś czego nikt z nas się nie spodziewał!

19:42 – Taekwondo – TRAFIA W GŁOWĘ KAROL!!! 9:9!!! MAMY DOGRYWKĘ!

19:41 – Taekwondo – Odrabia straty Robak! Trafił raz, trafił drugi, ale teraz nad tym drugim trafieniem trwa dyskusja.

19:39 – Siatkówka plażowa – No to się pospieszyliśmy… Czeszki pokonują w ostatnim spotkaniu grupy H Azerki 2:1, a taki wynik oznacza, że Kociołek i Strąg pożegnają się z turniejem w Baku już w pierwszej fazie…

19:38 – Taekwondo – Oj, rozkręcił się Azer, a teraz niesie go jeszcze szalejąca publiczność! Dwa trafienia w głowę sprawiają, że Taghizade prowadzi już 9:4.

19:36 – Taekwondo – Na kilkanaście sekund przed końcem drugiej rundy Robak dokłada kolejne trafienie! A więc znów ma dwa punkty przewagi nad Taghizade!

19:34 – Taekwondo – Upadek Polaka sprawia, że Azer zdobywa pierwszy punkt. 1:2

19:33 – Taekwondo – Świetnie! Pierwsze trafienie dla Polaka, drugie trafienie dla Polaka i po pierwszej rundzie Karol Robak prowadzi już 2:0!!!

19:30 – Taekwondo – To jak? Gotowi? Historia polskiego taekwondo tworzy się w zupełnie niespodziewany sposób. Za moment zaczynamy – wydarzenie dnia!

19:27 – Taekwondo – Mistrzyni olimpijska, ambasadorka igrzysk, Brytyjka Jade Jones wygrywa finał kat. -57 kg kobiet. Teraz pora na ostatni, najważniejszy akcent dzisiejszej rywalizacji w Hali Kryształowej.

19:22 – Taekwondo – Jedno wiemy już na pewno – Karol Robak zostanie przez nas zapamiętany na długo, niezależnie od tego co zaraz się stanie. Wiemy też drugie – medal Polaka będzie pierwszym wywalczonym w historii Igrzysk Europejskich przez mężczyznę z naszej reprezentacji!

19:18 – Taekwondo – Znamy za to już brązowych medalistów w kat. -68 kg. Kapitalny pojedynek rozegrali Servet Tazegul i Aleksiej Dienisenko. W opinii wielu to miał być finał, ale skończyło się na walce o brąz. Lepszy Rosjanin, po wygranej 19:16. Drugi brąz dla Hiszpana Joela Gonzaleza Bonilli.

19:15 – Taekwondo – Kwadrans dzieli nas od rozpoczęcia najważniejszego dla nas finału dnia. Karol Robak zmierzy się w nim z Aykhanem Taghizade.

19:05 – Skoki na trampolinie – Niestety nie pozostaje nam nic, jak tylko potwierdzić tę informację. Bartłomiej Hes uzyskał dwunasty wynik eliminacji i nie zakwalifikował się do finału skoków na trampolinie, na 22. miejscu sklasyfikowany został Łukasz Tomaszewski..

19:04 – Siatkówka plażowa – Kociołek i Strąg wejdą do rundy eliminacyjnej, wyprzedzając Ukrainki, ale wielce prawdopodobne, że zajmą w grupie trzecie miejsce i znacznie skomplikują swoją drogę do 1/8 finału.

19:00 – Siatkówka plażowa – No i się porobiło… Kociołek i Strąg wypuszczają z rąk sporą zaliczkę i przegrywają tie-breaka 14:16, a całe spotkanie 1:2. Będziemy teraz czekać na wynik drugiego spotkania i na ostateczny ranking fazy grupowej.

18:59 – Skoki na trampolnie – Świetna nota Dmitry Ushakova, który wskakuje na trzecie miejsce. Bartłomiej Hes na 99% procent już poza rywalizacją o medale…

18:58 – Siatkówka plażowa – Remis 13:13! Będą nerwy w końcówce! Dla Ukrainek to ostatnia szansa na załapanie się do dalszej fazy turnieju.

18:56 – Siatkówka plażowa – Ależ czarna seria Kociołek i Strąg. Kolejne błędy powodują, że Polki tracą cztery punkty z rzędu i przegrywają 11:12.

18:54 – Skoki na trampolinie – Przed Hesem melduje się Portugalczyk Diogo Gachinho. Oj, chyba nie zobaczymy Polaka w finale…

18:53 – Siatkówka plażowa – Polki uzyskały przewagę na początku tie-breaka i kontrolują sytuację, prowadząc już 11:8!

18:46 – Skoki na trampolinie – Mikalai Kazak dopiero na 20. miejscu. Do końca kwalifikacji jeszcze czterech zawodników. Najgroźniejszy wydaje się być Rosjanin Dmitry Ushakov.

18:45 – Siatkówka plażowa – Trochę męki i po bólu. Kociołek i Strąg wygrywają drugiego seta z Ukrainkami 21:19 i doprowadzają do tie-breaka.

18:42 – Siatkówka plażowa – Daria Udovenko najpierw psuje zagrywkę, później nieudanie atakuje i nagle mamy trzy piłki setowe!

18:41 – Siatkówka plażowa – Nieudany atak Strąg i robi się nerwowo… Już tylko 18:17.

18:38 – Siatkówka plażowa – Błyskawicznie topnieje przewaga Biało-czerwonych. Kociołek i Strąg prowadzą już w drugim secie tylko 17:15.

18:34 – Skoki na trampolinie – Azer Oleg Piunov minimalnie lepszy od Polaka. Hes siódmy… Wygląda na to, że do ostatniego zawodnika będziemy musieli drżeć o awans.

18:32 – Siatkówka plażowa – Tie-break coraz bliżej. Polki mają już sześć punktów przewagi, 13:7.

18:30 – Skoki na trampolinie – Mamy niespodziankę! Mikhail Melnik kończy swój układ… w stosie materaców. Ten błąd kosztuje znakomitego Rosjanina awans do finału. Bartek Hes nadal na szóstym miejscu, a rywali coraz mniej…

18:28 – Siatkówka plażowa – Świetny początek drugiego seta w wykonaniu Kociołek i Strąg. Polki prowadzą już 9:4!

18:22 – Siatkówka plażowa – Niestety, w końcówce seta Kasia Kociołek i Dorota Strąg nie wytrzymały tempa. pierwszą partię wygrywają Udovenko i Sulima rezultatem 21:18

18:21 – Skoki na trampolinie – Faworyt zmagań, Uladzislau Hancharou po dwóch znaomitych układach wskakuje na drugie miejsce i spycha Hesa na szóstą lokatę. Polaka może wyprzedzić jeszcze maksymalnie dwóch skoczków.

18:18 – Skoki na trampolinie – Część zawodników drugiej rotacji wykonała już dwa układy. Bartek Hes jest aktualnie piąty i ma coraz większe szanse na miejsce w finale. W tej grupie przed nami jeszcze występy faworytów – Rosjan i Białorusinów.

18:15 – Siatkówka plażowa – Bardzo zacięty set. Obie pary idą punkt za punkt – Ukrainki prowadzą 16:14.

18:14 – Skoki na trampolinie – Trwają już układy kwalifikacyjne drugiej grupy skoczków. Po ich zakończeniu dowiemy się czy Bartłomiej Hes będzie miał okazje walczyć o medal w tej konkurencji.

18:11 – Zapasy – Rosjanie, na przemian z Azerami, rządzą i dzielą w Heydar Aliyev Arena. Na zakończenie przedostatniego dnia zmagań zapaśników kolejne złoto trafia do gospodarzy. Wszystko za sprawą Khetaga Gazyumova, który w finale kategorii do 97 kg pokonał 3:1 Elizbara Odikadze z Gruzji.

18:06 – Siatkówka plażowa – A Kasia Kociołek i Dorota Strąg rozpoczynają właśnie bój z Ukrainkami Darią Udovenko i Yelyzavetą Sulimą. Początek wyrównany, 8:8.

18:04 – Siatkówka plażowa – Francuzki Longuet i Tagelin wygrywają 2:1 z siostrami Makhno z Ukrainy. Oznacza to, że niczego liczyć nie musimy – Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran zagrają w fazie pucharowej. Do 1/8 finału będą się jednak przebijać przez baraż.

18:02 – Tenis stołowy – Oj, Fegerl zmiażdżył Góraka 11:3 w ostatnim secie. Polak był o krok od najlepszej szesnastki, ale ostatecznie przegrał 3:4 i w ten sposób nie mamy już naszych panów w rywalizacji w tenisie stołowym.

17:59 – Zapasy – Doświadczenie Rosjanina dało o sobie znać w końcówce. Radosław Baran robił co mógł i walczył dzielnie do ostatnich sekund, ale to Gadisov może cieszyć się z brązu. Nam na pocieszenie pozostaje bardzo wysokie, piąte miejsce Polaka.

17:57 – Zapasy – Zaraz po rozpoczęciu drugiej rundy Gadisov dokłada kolejne dwa oczka i kontroluje walkę. Brązowy medal ucieka Baranowi z prędkością światła.

17:54 – Zapasy – Ależ mocny jest Gadisov. Polak ukarany za pasywność miał 30 sekund na wykonanie akcji punktowej, a tymczasem punkty zdobył Rosjanin. Po pierwszej rundzie prowadzi 2:0.

17:52 – Zapasy – Rywalem Barana jest aktualny mistrz świata i Europy, Abdusalam Gadisov z Rosji. Nie będzie łatwo, ale w pierwszej minucie Rosjanin jeszcze naszemu zapaśnikowi nie zagroził.

17:50 – Tenis stołowy – Kolejna słaba końcówka odbiera Górakowi zwycięstwo w szóstym secie. Przed nami siódma i ostatnia odsłona, która wyłoni zwycięzcę tego spotkania.

17:49 – Zapasy – Zakończyła się pierwsza walka o brąz w kategorii do 97 kg. Wygrał ją, na dwie sekundy przed upływem czasu, Valerii Andriitsev z Ukrainy, który pokonał Jozefa Jaloviara ze Słowacji. A już za chwilę Radosław Baran!

17:44 – Tenis stołowy – Austriak wyraźnie wygrywa piątego seta, 11:4. Polak wciąz prowadzi, ale już tylko 3:2.

17:43 – Siatkówka plażowa – Już się wydawało, że Polki będą w stanie zawalczyć, zmniejszyły przewagę do dwóch punktów. No ale nic z tego! Prokopeva i Syrtceva zdecydowanienie lepsze w końcówce od Jagody Gruszczyńskiej i Karoliny Baran. Rosjanki wygrywają 21:17 seta i cały mecz, dosyć spokojnie, 2:0.

17:36 – Tenis stołowy – Bardzo dobrze walczy Górak z wyżej notowanym Austriakiem! Polak wygrywa czwartą odsłonę 11:7 i już tylko jeden set dzieli go od trzeciej rundy singla.

17:30 – Siatkówka plażowa – Bardzo źle zaczyna się dla nas drugi set. Rosjanki szybko wywalczyły sobie 5 „oczek” przewagi.

17:28 – Tenis stołowy – 11 i 8 to ulubione liczby Góraka i Fegerla. Polak tym razem uzyskał jedenaście punktów i prowadzi w całym meczu 2:1.

17:27 – Zapasy – Ależ dominacja! Aniuar Geduev w ciągu 2  minut i 36 sekund kończy finał z Sonerem Demirtasem z Turcji, wygrywając 10:0! Rosjanie mają kolejne złoto, tym razem w kategorii do 74 kg w stylu wolnym. A my już odliczamy minuty do starcia Radosława Barana o brąz (-97 kg). Wcześniej jednak dekoracja najlepszych w kategorii do 65 kg.

17:22 – Siatkówka plażowa – W pierwszym secie niestety minialnie lepsze Rosjanki. Przez całą partię utrzymywały dwu-trzy punktową przewagę i dzięki temu wygrały z Baran i Gruszczyńską 21:19.

17:20 – Tenis stołowy – Długo prowadził w tym secie Górak, ale końcówka należała do Austriaka, który wygrał 11:8 i doprowadził do remisu.

17:19 – Skoki na trampolinie – Sporo błędów w drugim układzie popełnił Łukasz Tomaszewski, który po dwóch próbach jest jedenasty.

17:13 – Tenis stołowy – Dość nerwowa pierwsza partia, ale górą, nomen omen, Górak – 11:8.

17:07 – Łucznictwo – Złoto dla Włochów! Natalia Valeeva i Mauro Nespoli długo męczyli się z Gruzinami, ale ostatecznie nie zawiedli i zgodnie z oczekiwaniami triumfowali w turnieju mikstowym.

17:05 – Tenis stołowy – Rozpoczął się już mecz Daniela Góraka z Austriakiem Stefanem Fegerlem. Trzymamy kciuki!

17:04 – Siatkówka plażowa – Rozpoczęły swój kolejny mecz w Baku Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran. Ich rywalkami są dziś Rosjanki Maria Prokepeva i Ekaterina Syrtceva.

17:03 – Skoki na trampolinie – W drugiej próbie Hes uzyskał znakomity wynik, 55,680 pkt. Gdyby nie drobne błędy w pierwszym układzie, Polak mógłby już być spokojny o miejsce w czołowej ósemce.

17:00 – Skoki na trampolinie – Bartek Hes aktualnie czwarty z wielkimi szansami na awans do finału! O wszystkim zadecyduje drugi rzut.

16:51 – Skoki na trampolinie – Dobre występy Polaków w pierwszych póbach. Łukasz Tomaszewski 47,405 pkt., Bartłomiej Hes 46,900 pkt. Obaj na razie w czołówce.

16:50 – Zapasy – Walczący niezwykle widowiskowo przez cały turniej czarnoskóry Włoch, mistrz Europy do lat 23, Frank Chamizo Marquez, przegrywa finałowe starcie w kategorii do 65 kg z Azerem, Togrulem Asgarovem. Walka kończy się przed czasem po skontrowaniu wyjątkowo efektownej próby zapaśnika z Italii.

16:44 – Łucznictwo – Brąz w mikstach dla Ukrainy. Ivanytskyy i Sichenikova 5:1 pokonali duet ze Słowenii A przed nami finał Włochy – Gruzja. Zdecydowanymi faworytami starcia łucznicy z Italii.

16:27 – Zapasy – Viktor Lebedev zostaje pierwszym dziś mistrzem Igrzysk Europejskich w zapasach. W finale kategorii do 57 kg pokonał Niemca, Marcela Ewalda. To kolejne (już piętnaste) złoto dla Rosji w Baku!

16:17 – Boks – Polska – Reszta Europy 0:4. Łęgowski – Dadashev 25:30, 26:30, 25:30. Tyle w temacie dzisiejszych zmagań pięściarzy w Baku. Smutny obraz polskiego boksu amatorskiego widzimy póki co w stolicy Azerbejdżanu.

16:15 – Zapasy – Wystartowała już sesja finałowa zmagań wolniaków. Jako pierwsi na matę wyszli zawodnicy walczący o medale w kategorii wagowej do 57 kg. Za mniej więcej dwie godziny w Arenie Heydara Aliyeva zobaczymy Radosława Barana, który stanie do pojedynku o brąz z Abdusalamem Gadisovem z Rosji (-97 kg).

16:13 – Boks – Po dwóch rundach każdy z trzech sędziów ma identyczne zdanie. Dadashev jest zdecydowanie lepszy od Łęgowskiego.

16:09 – Boks – Pierwsza runda dla Rosjanina.

16:06 – Łucznicy – Faworyzowani Włosi nie zawodzą! Mauro Nespoli i Natalia Valeeva 5:1 pokonują Ukrainę i meldują się w finale miksta.

16:00 – Boks – Ostatni dziś Polak na ringu w Baku. Może… Lepiej nie zapeszajmy. Przeciwnikiem Kazimierza Łęgowskiego będzie Rosjanin Maxim Dadashev. Łatwo nie będzie.

15:47 – Łucznictwo – Gruzini Khatuna Narimadze i Lasha Pkhakadze rozgromili 5:1 Słoweńców i są już w finale turnieju misktowego. Dołączą do nich Włosi lub Ukraińcy, którzy powalczą w drugim półfinale. 

15:42 – Siatkówka – Azerki wygrywają swój kolejny mecz, pokonując Włoszki 3:1 (w czwartej partii 25:22. To właśnie gospodynie wyraźnie przewodzą stawce w grupie A, w której grają też Polki.

15:30 – Skoki na trampolinie – W National Gymnastics Arena trwają już kwalifikacje do finału skoków indywidualnych. W walce o awans do czołowej ósemki liczyć będą się z pewnością Polacy – Bartłomiej Hes i Łukasz Tomaszewski.

15:30 – Boks – No i po zabawie. Kolejne dwie rundy lepiej walczył Bułgar. Sędziowie niejednogłośnie, ale jednak to Ivanova wskazali jako zwycięzcę tego pojedynku. Tak więc Polska – Reszta Europy w boksie 0:3.

15:23 – Boks – W oczach dwóch sędziów Polak wygrał z Bułgarem pierwszą rundę. Jeden jest odmiennego zdania.

15:20 – Łucznictwo – W półfinałach turnieju mikstowego powalczą Włosi z Ukrainą i Gruzini ze Słoweńcami. Ci ostatni to największa sensacja zmagań. Po kwalifikacjach Rok Bizjak i Ana Umer byli rozstawieni z odległym, piętnastym numerem.

15:10 – Boks – Polska – Reszta Europy 0:2. Tak wygląda na razie bokserski bilans w Baku. Poprawić będzie go mógł za chwilę Sylwester Kozłowski, który w kategorii do 56 kg zmierzy się z Bułgarem Stefanem Ivanowem.

15:07 – Siatkówka – Włoszki jeszcze walczą z gospodyniami. Trzeciego seta wygrały 25:22 i przegrywają już tylko 1:2.

15:03 – Tenis stołowy – Niestety, Wang Zengyi przegrywa siódmą partię meczu z Adrienem Mattenetem 9:11 i odpada z turnieju. Przepustka do Rio nie tym razem.

15:01 – Taekwondo – Niech ten sen 17-latka trwa! O 19:30 finał z Azerem Aykhanem Taghizade. Będzie ciężej niż dotychczas, dużo ciężej, ale wierzymy z całego serca. Trzeba będzie zmierzyć się z niesamowitą publicznością, być może z sędziami, ale przede wszystkim z bardzo mocnym rywalem. Tego nie można przegapić!

14:53 – Taekwondo – TAK JEST!!! Karol szybko zadaje kolejne dwa skuteczne trafienia i zapewnia sobie finał, wygrywając przed czasem! MAMY MEDAL!!!

14:51 – Taekwondo – Trzy punkty zdobył Mołdawianin, ale polski trener zainterweniował i poprosił o analizę wideo. Okazało się, że zrobił słusznie, punkty ostatecznie nie zostały przyznane rywalowi Robaka! Po drugiej rundzie 11:1! Potrzeba już tylko powiększyć przewagę o dwa oczka!

14:49 – Taekwondo – Kolejne kopnięcia trafiają Arventiiego, kolejne punkty lądują na koncie Polaka! 10:0!

14:47 – Tenis stołowy – Sytuacja się odrwóciła. Mattenet lepiej zaczął, Wang lepiej skończył. Polak wyszedł na tym nienajgorzej, bo prowadzi 3:2.

14:47 – Taekwondo – Karol robi swoje! Po pierwszej rundzie prowadzi już 5:0!!!

14:46 – Taekwondo – Trafia w tułów rywala Polak i otrzymuje pierwszy punkt!

14:45 – Taekwondo – Karol Robak już przygotowany! Vladislav Arventii też! No to ruszamy!

14:42 – Taekwondo – Przed nami jedna z najważniejszych walk w karierze 17-letniego Karola Robaka. Polak staje do walki o finał igrzysk europejskich w kat. -68 kg. Jeśli będzie walczył tak jak wcześniej, to jesteśmy spokojni, że Mołdawianin Vladislav Arventii będzie musiał szukać szansy na medal w repasażach.

14:37 – Tenis stołowy – 4:0 prowadził już Polak w czwartej partii, by po chwili przegrywać 5:6. I ostatecznie przegrać całego seta 9:11. Remis po raz kolejny w tym pojedynku.

14:34 – Siatkówka – W bardzo interesującym nas meczu grupy A siatkarek po dwóch setach Azerbejdżan prowadzi 2:0 z Włochami. To w sumie dobry wynik dla polskich siatkarek. Azerki są liderkami, a Włoszki w przypadku wygranej mogłyby wyprzedzić nasze panie w tabeli.

14:28 – Tenis stołowy – Znów było nerwowo przy niebieskim stole. Tym razem jednak Wang Zengyi wygrywa 11:9 i jest o jeden set bliżej od 3. rundy.

14:27 – Taekwondo – Za nami pierwszy półfinał kat. -68 kg. Nr 1 na świecie, Rosjanin Andriej Dienisenko, przegrał z Azerem Aykhanem Taghizade 5:7. W finale reprezentant gospodarzy czeka więc na Polaka lub Mołdawianina.

14:22 – Strzelectwo – Złoto zdobywa Damir Mikec z Serbii, który pokonał tylko o 0,3 pkt Portugalczyka – Joao Silvę i zapewnił również dla swojego kraju kwalifikację olimpijską. Brąz dla Juraja Tuzinskiego ze Słowacji. Przypominamy, że Piotr Daniluk był 7.

14:19 – Tenis stołowy – Bardzo wyrównana była końcówka drugiej partii. Koniec końców szala przechyliła się na francuską stronę stołu. 12:10 dla Matteneta i remis w setach.

14:14 – Tenis stołowy – Dobry początek spotkania w wykonaniu Wandżiego! Polak wygrywa pierwszego seta 11:7 i w drugim prowadzi już 6:4.

14:11 – Strzelectwo – Niestety nie uratował się Daniluk. Słaba seria: 9,1 pkt; 9,6 pkt; 9,1 pkt i Polak kończy rywalizację na miejscu siódmym. Warto przypomnieć jednak, że koronna konkurencja Polaka to nie pneumatyk, a pistolet szybkostrzelny.

14:09 – Strzelectwo – Luca Tesconi pierwszym, który odpada. W grze o igrzyska w Rio pozostaje zatem trzech zawodników! Daniluk jest w tej chwili siódmy, czyli ma trzy strzały szansy na utrzymanie się w grze.

14:06 – Strzelectwo – 57,5 pkt po dwóch seriach Daniluka. Jest siódmy z przewagą 0,1 pkt nad Ukraińcem Korostyłowem. Zaczynamy serie eliminacyjne!

14:03 – Strzelectwo – 28,6 pkt Piotra Daniluka w pierwszej serii i szóste miejsce.

14:02 – Tenis stołowy – Wang Zengyi kontra Adrein Mattinet z Francji to kolejny bardzo interesujący nas pojedynek tenistów stolowych. Stawką trzecia runda turnieju singlistów.

14:02 – Strzelectwo – Przypominamy, że do zgarnięcia w dzisiejszym finale jest jeszcze dodatkowa nagroda – jedna kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Walczą o nią Polak, Serb, Włoch i Ukrainiec (Korostylov).

13:57 – Strzelectwo – Już za moment początek finału pistoletu pneumatycznego 10m mężczyzn, a tam Piotr Daniluk. Krótko o zasadach. Wyniki kwalifikacji nie mają znaczenia, w finale 9 serii po 3 strzały – pierwsze 2. serie strzelają wszyscy, a po każdej kolejnej odpada najsłabszy zawodnik.

13:55 – Taekwondo – Sensacja wisiała w powietrzu, ale świetna końcówka faworyta rozstrzygnęła walkę. Mołdawianin Vladislav Arventii rywalem Karola Robaka w półfinale igrzysk europejskich. Pokonał Włocha 11:9. Początek polsko-mołdawskiego starcia już o 14:45!

13:47 – Taekwondo – Rozpoczyna się niezwykle istotny dla nas ćwierćfinał. Dwójka, tak jak Karol Robak, nierozstawionych graczy. Mołdawianin Vladislav Arventii kontra Włoch Claudio Treviso. Faworytem jest ten pierwszy.

13:31 – Taekwondo – Czekamy teraz na półfinałowego przeciwnika Polaka. Tak się składa, że w tej części drabinki odpadli już murowani faworyci, co sprawia, że Robakowi przyjdzie walczyć z teoretycznie słabszymi zawodnikami niż ci, których pokonał. Będzie jednak ciężko, bo półfinał będzie pojedynkiem pogromców faworytów.

13:25 – Łucznictwo – Dwie dziesiątki Rosjan w ostatnim secie załatwaiją sprawę. Wioleta Myszor i Sławomir Napłoszke pakują sprzęt i wracają do wioski. Rosjanie w ćwierćfinale.

13:23 – Taekwondo – KONIEC!!! Ten siedemnastolatek walczy jak weteran! Portugalczyk pokonany 10:2 – MAMY PÓŁFINAŁ!!!

13:22 – Łucznictwo – No cóz, Myszor zaczęła trafiać „9”, to Napłoszek celuje w „8”. A Rosjanie w drugim secie komplet „9” i jest już 0:4. Trza się brać do roboty, bo ćwierćfinał ucieka.

13:21 – Taekwondo – Ależ walczy nasz młody talent! Kolejne trzy punkty za trafienie w głowę! Już 8:1 po drugiej rundzie! Jeszcze 120 sekund!

13:20 – Taekwondo – Jedna minuta drugiej rundy już za nami. Polak zdobywa kolejny punkt, 4:1!

13:19 – Łucznictwo – Pierwszy set meczu mikstów dla Rosjan – 35:33 – źle strzela przede wszystkim Myszor. Jest 2:0 dla Rosji.

13:18 – Taekwondo – Dobrze! Pierwsza runda dla Polaka! Karol Robak prowadzi 3:1, jeszcze cztery minuty walki.

13:16 – Taekwondo – Tak jest! Kopnięcie trafia w głowę Portugalczyka i mamy pierwsze trzy punkty!

13:14 – Taekwondo – Czekaliśmy na to kilka godzin! Po fantastycznym sukcesie w pierwszej rundzie czas na ćwierćfinał Karola Robaka! Czas, start!

13:08 – Łucznictwo – Wioletta Myszor i Sławomir Napłoszek kontra Kristina Timofiejewa i Bair Tsybekdorzhiev z Rosji. Czyli 1/8 finału turnieju mikstów. Za chwilę zaczynamy.

13:06 – Taekwondo – Przeciwnikiem Robaka będzie wyżej rozstawiony Portugalczyk Mario Silva. Obaj panowie spotkali się w marcu na ME w kategoriach olimpijskich i zwycięsko z tamtego pojedynku wyszedł Robak (12:4)! Liczymy na powtórkę!

13:03 – Siatkówka – Serbia pokonuje Bułgarię 3:0 i z kompletem 9 punktów zdecydowanie przewodzi w tabeli grupy B.

13:02 – Taekwondo – Za niespełna 15 minut do walki ćwierćfinałowej w kat. -68 kg. przystąpi Karol Robak. Przypomnijmy, że 17-letni Polak rozbił w pierwszej rundzie aktualnego mistrza olimpijskiego i świata. Na igrzyska miał w ogóle nie jechać, bo pechowo zabrakło mu do kwalifikacji kilka dziesiątych punktu, ale po wycofaniu się Niemca Manza znalazł się w ostatecznej kadrze.

12:40 – Strzelectwo – W finale trapu niespodzianek nie było. Na początku w rywalizacji sześciu zawodników najlepiej spisali się ci, którzy klasę pokazali już w kwalifikacjach – Alexey Alipov i Erik Varga. Do pojedynku o medal brązowy zakwalifikowani zostali natomiast Giovanni Pellileo i Edward Ling. Pellileo i Ling w spotkaniu bezpośrednim o medal brązowy mylili się kilkukrotnie. Więcej błędów popełnił jednak Ling. Pellileo wygrał 13:11, dokładając kolejny brąz do dorobku Włochów. W finale Alipov i Varga stoczyli niesamowicie wyrównaną rywalizację. Ostatecznie lepszy okazał się jednak Rosjanin, który pokonał Słowaka 15:14. Alexey Alipov ze złotem, Eric Varga ze srebrem i Giovanni Pellileo z brązem!

12:30 – Siatkówka – W drugim secie Serbki wręcz anokautowały Bułgarki – wynik 25:12 mówi sam za siebie. Siatkarkom z Bałkanów brakuje jednej wygranej partii do zapewnienia sobie kompletu punktów. 

12:24 – Piłka wodna – Hiszpanie pierwszym półfinalistą turnieju waterpolistów po pokonaniu 14:9 Rosji. 

12:10 – Tenis stołowy – No i zapomnieliśmy jeszcze poinformować, że przeciwniczkę Li Qian w 3. rundzie singla będzie Rumunka Elizabeta Samara, która wyeliminowała Szwedkę Matildę Ekholm. 

12:08 – Piłka wodna – Obecnie trwa pierwszy mecz ćwierćfinałowy turneiju chłopców. Po trzech kwartach bardzo wyrównanej gry Hiszpanie prowadzą 11:8. A w równolegle rozgrywanym meczu o 15. miejsce w turnieju Ukraina prowadzi z Maltą 10:5.

12:02 – Siatkówka – Za nami pierwszy set kolejnego meczu grupy B siatkarek. Serbki pokonały w nim Bułgarki 27:25. 

11:53 – Siatkóka plażowa – Jesteśmy jeszcze Wam winni drugi wynik z grupy B, w której gra nasz duet. Otóż Hiszpanie Javier Tomas Cuadrado i Cesar Mendez Ortego pokonali 2:0 Szwajcarów Alexeia Strassera i Gabriela Kissinga. Jutro o 8:00 Polacy zagrają ze Szwajcarami.

11:50 – W Baku trwa teraz rywalizacja w boksie, piłce wodnej, siatkówce i tenisie stołowym. Kolejni Polacy do rywalizacji w stolicy Azerbejdżanu przystąpią po godzinie 13:00. Oj, będzie się działo!

11:45 – Strzelectwo – Ostatnie strzały oddane! Piotr Daniluk utrzymał siódmą lokatę i wszedł do finału rywalizacji w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 10m! Tam zabawa rozpocznie się od nowa, ale to już o godzinie 14:00! Przypominamy tylko, że zwycięzca tej konkurencji zapewni przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Rio dla swojego kraju. I dodajmy, że Wojciech Knapik ostatecznie zakończył zmagania na 23. pozycji z wynikiem 571 pkt.

11:42 – Strzelectwo – Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że będziemy mieli polski finał w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego mężczyzn! Piotr Daniluk wciąż jest siódmy!

11:38 – Strzelectwo – Rewelacyjna ostatnia runda w wykonaniu Piotra Daniluka! Polak uzyskał w niej 99 punktów i jest tej chwili siódmy z końcowym wynikiem 580 pkt. Musi teraz czekać na to co zrobią rywale, ale finał jest blisko! Wojciech Knapik przesunął się o pięć lokat w górę i jest 25.

11:35 – Akrobatyka sportowa – Do finału układu statycznego awansują ostatecznie pary mieszane z Rosji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Portugalii i Azerbejdżanu. Polacy niestety minimalnie poza finałem, na siódmej lokacie.

11:34 – Gimnastyka artystyczna – Znamy pierwsze medalistki Igrzysk Europejskich w gimnastyce artystycznej. Od samego rana w wieloboju rywalizowały gimnastyczki w układach zbiorowych. Emocjonującą walkę o zwycięstwo stoczyły zawodniczki z Rosji i Izraela. Ostatecznie złote medale zdobyła zbiorówka rosyjska, wyprzedzając rywalki o 0.250 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęły Białorusinki. Polki nie startowały.

11:31 – Strzelectwo – Świetnie w kolejnych seriach strzela Piotrek Daniluk! Ma średnią 9.643 i być może będzie finał z udziałem naszego reprezentanta! Czekamy na ostatnie strzały Polaka i odpowiedź rywali. Jego pozycja waha się w granicach ósmego i dziewiątego miejsca w wirtualnej klasyfikacji. Dużo gorzej spisuje się Wojciech Knapik, który jest w tym momencie trzydziesty.

11:27 – Zapasy – Przed Radosławem Baranem niesłychanie trudne zadanie. W walce o brąz jego rywalem będzie aktualny mistrz świata i Europy, Abdusalam Gadisov z Rosji. Początek starcia zaplanowany na 17:52, ale doświadczenie nauczyło nas już, że na planowane godziny walk zapaśniczych w Baku nie mamy co zwracać większej uwagi i zapewne pojedynek ten rozpocznie się trochę później.

11:24 – Akrobatyka sportowa – Niestety, Polacy po niezłym występie uzyskują 25.450pkt. Minimalna strata do Azerów zaważy jednak o tym, że biało-czerwonych nie zobaczymy w finale układu statycznego.

11:22 – Zapasy – Jest czwarty punkt na koncie Polaka! Jest zwycięstwo! Radosław Baran powalczy o brązowy medal Igrzysk Europejskich w kategorii do 97 kg!

11:21 – Zapasy – Wyrównana walka Barana z Saidau! Mamy remis 3:3, a do końca walki coraz bliżej.

11:19 – Zapasy – Pierwsza runda zakończona prowadzeniem Polaka 1:0, ale w drugiej dwupunktową akcją odpowiada Białorusin. Teraz to on bliżej zwycięstwa.

11:19 – Akrobatka sportowa – Angelika Kowalewska i Maciej Zabierowski za moment przystąpią do rywalizacji! Do finału w układzie statycznym potrzebne im będzie co najmniej 25.750pkt.

11:17 – Zapasy – Jest dobrze! Pierwszy punkt trafia na konto naszego reprezentanta.

11:15 – Zapasy – W końcu rozpoczyna się pojedynek Radosława Barana z Ibrahimem Saidau. Stawka tego starcia olbrzymia – czy Polak powalczy po południu o brąz Igrzysk Europejskich?

11:04 – Akrobatyka sportowa – Para Belgijska i Brytyjska mają już pewną kwalifikację do finału. Teraz Ukraińcy, Niemcy i nasza dwójka!

11:00 – Strzelectwo – Wojciech Knapik ze średnią 9.571, a Piotr Daniluk 9.577. Aby myśleć o finale, Polacy muszą częściej trafiać w dziesiątki.

10:53 – Zapasy – Już za kilka minut Baran stanie do walki z Ibrahimem Saidau z Białorusi. Jeżeli wygra ten pojedynek, to popołudniu będzie miał szansę na brązowy medal!

10:52 – Strzelectwo – W pierwszej z czterech serii strzałów obaj Polacy uzyskali po 95 pkt. na 100 możliwych.

10:51 – Zapasy – Bez najmniejszego problemu wygrywa swoją pierwszą repasażową walkę nasz reprezentant. Nicolai Ceban przegrywa z Polakiem 0:3 (0:3, 0:3). Radosław Baran jest już tylko o jedno starcie od pojedynku o brąz.

10:46 – Zapasy – Rozpoczęła się już pierwsza runda repasaży z udziałem Radosława Barana. Polak prowadzi z Mołdawianinem 3:0 w pierwszej rundzie!

10:42 – Akrobatyka sportowa – Rozpoczęła się rywalizacja par. A tam mamy swoich reprezentantów: Angelikę Kowalewską i Maćka Zabierowskiego.

10:41 – Zapasy – Niecodzienna sytuacja miała miejsce przed kilkunastoma minutami w Arenie Heydara Alieva. Na centralnej macie doszło do regularnej bijatyki pomiędzy Białorusinem i Gruzinem. Zakończyła się ona… obustronną dyskwalifikacją obu zapaśników.

10:38 – Tenis stołowy – Pierwsza piłka meczowa kończy zmagania Li Qian i Lei Rakovac. W ostatnim secie Polka wygrywa 11:6 i cały mecz 4:0. Brawo! Rywalką w 3. rundzie będzie albo Matilda Ekholm ze Szwecji albo Elizabeta Samara z Rumunii. W meczu tych dwóch pań mamy remis 2:2.

10:38 – Zapasy – Radosław Baran czeka już na swój pojedynek. Zmierzy się z Nicolaiem Cebanem z Mołdawii.

10:35 – Zapasy – Khetag Gazyumov w finale kategorii do 97 kg! Azer pokonuje Abdusalama Gadisova z Rosji i zapewnia Radosławowi Baranowi miejsce w repasażach!

10:33 – Akrobatyka sportowa – Polki kończą zmagania w układzie dynamicznym na ostatniej, jedenastej lokacie. Do finałów w układzie dynamicznym awansują ostatecznie: Rosjanki, Belgijki, Białorusinki, Brytyjki, Ukrainki i Azerki.

10:29 – Tenis stołowy – Blisko, coraz bliżej Li Qian trzeciej rundy singla. Kolejna partia wygrana, tym razem wysoko – 11:4.

10:23 – Strzelectwo – A tymczasem zaczynami kwalifikacje pistoletu pneumatycznego panów! A tam Wojciech Knapik i Piotr Daniluk.

10:21 – Tenis stołowy – Druga partia także dla Li Qian. Tym razem nieco spokojniej – 11:8.

10:20 – Akrobatyka sportowa – No cóż… 25.470pkt. uzyskują Polki w układzie dynamicznym. Tym samym w finale na pewno ich nie zobaczymy.

10:16 – Mamy dla Was coś specjalnego! Nagranie z udziałem naszego dzisiejszego bohatera, Karola Robaka. Zobaczcie jak Polak rozprawił się rano z aktualnym mistrzem olimpijskim, świata i Europy!

10:13 – Akrobatyka sportowa – Rosja, Belgia, Białoruś i Wielka Brytania mają już awans do finału. Teraz Polki. Aby awansować, trzeba uzyskać notę powyżej 27.410.

10:12 – Tenis stołowy – Lekko nie było, ale się udało. Li Qian wygrywa pierwszego seta 13:11.

10:11 – Strzelectwo – Zakończyły się kwalifikacje w trapie. Zarówno Piotr Kowalczyk jak i Jakub Trzebiński zanotowali po 119 celnych strzałów na 125 możliwych. Żeby jednak wejść do finału, trzeba było mieć ich co najmniej 122. Nasi reprezentanci zostali sklasyfikowani odpowiednio na 12. i 13. miejscu. Awans uzyskali: Alexey Alipov (Rosja), Erik Varga (Słowacja), Giovanni Pelleilo (Włochy), Edward Ling (Wlk. Brytania), Jesus Serrano (Hiszpania) i Manuel Mancini (San Marino). To ich właśnie zobaczymy w finałach.

10:10 – Zapasy – Aniuar Geduev z Rosji pokonuje Jumbera Kvelashviliego z Gruzji w półfinale kategorii do 74 kg. To oznacza, że Krystian Brzozowski definitywnie żegna się z igrzyskami.

10:06 – Zapasy – Khetag Gazyumov robi swoje. Azer pokonuje kolejnego rywala na swojej drodze do finału kategorii do 97 kg. Dla nas to doskonała informacja. Jeżeli reprezentant gospodarzy wygra jeszcze w półfinale, zapewni Radosławowi Baranowi miejsce w repasażach.

10:02 – Boks – 30:27, 30:27, 30:27. Jednogłośnie na punkty Yaroslav Samofalov pokonuje Mateusza Kosteckiego w pierwszej rundzie kategorii wagowej 69 kg. Polski bilans na ringu w Baku obecnie wynosi 0:2.

10:00 – Akrobatyka sportowa – Po 6 występach prowadzą Rosjanki, które wyprzedzają Belgię o 0.010pkt. i są pierwszym teamem, który może być pewnym kwalifikacji do finału w układzie dynamicznym. Polki zaprezentują się jako przedostatnie w stawce jedenastu ekip.

9:59 – Boks – Już chyba tylko nokaut w wykonaniu Mateusza Kosteckiego jest w stanie odwrócić losy walki. Samofalov po dwóch ryndach u każdego z trzech sędziów prowadzi 20:18. Ukrainiec jest po prostu lepszy i tyle.

9:56 – Tenis stołowy – Li Qian w turnieju drużynowym zaprezentowała bardzo dobrą formę, podobnie zresztą jak na niedawnych mistrzostwach świata. Teraz lczymy na dobry występ w Baku. Dobry = medal. Droga do niego zaczyna się już za chwilę. Od pojedynku z Chorwatką Leą Rakovac.

9:53 – Boks – Pierwsza runda dla Ukraińca w stosunku 30:27.

9:41 – Akrobatyka sportowa – W układzie dynamicznym pań już zaprezentowały się nam pierwsze ekipy. Ukraina z notą 27.410. Niewiele gorzej, bo 27.140 Azerbejdżan. Portugalia jak na razie ostatnia – 27.030. My czekamy z niecierpliwością na występ Polek.

9:40 – Boks – Już za kilka minut na ringu w Baku zobaczymy drugiego polskiego boksera. Mateusz Kostecki powalczy z Ukraińcem Yaroslavem Samofalovem. Czekamy na pierwsze zwycięstwo Polaka na Igrzyskach Europejskich.

9:36 – Zapasy – Kvelashvili odpowiedział dobrą akcją i znów wyszedł na prowadzenie, które utrzymał już do samego końca. Niestety, Brzozowski przegrywa w ćwierćfinale i może już liczyć tylko na walkę repasażową.

9:34 – Zapasy – Są punkty dla Polaka – całe dwa! Jest nieźle!

9:30 – Zapasy – Krystian Brzozowski już na macie. Niestety, Polak dostał karę za pasywność i nie był w stanie wykonać akcji punktowej na Kvelashvilim przez kolejne 30 sekund. Nasz reprezentant traci punkt i po pierwszej rundzie przegrywa 0:1.

9:27 – Siatkówka – Był drobny przestój w wykonaniu naszego zespołu w końcówce, ale ostatecznie wygrywamy trzeciego seta 25:17 i cały mecz 3:0! Brawo dziewczyny!

9:26 – Zapasy – Khetag Gazyumov wygrywa kolejną walkę i wchodzi do ćwierćfinału kategorii do 97 kg. To oznacza, że Radosław Baran wciąż może myśleć o repasażach.

9:21 – Siatkówka – Prowadzenie Biało-Czerwonych rośnie w oczach – już jest 21:9!

9:20 – Akrobatyka – Za moment rozpoczną się kwalifikacje akrobatyki dynamicznej pań. Na starcie 11 zespołów, wśród nich Polki.

9:17 – Strzelectwo – Złoto w strzelaniu pistoletu pneumatycznego 10m pań trafia do Zorany Arunovic z Serbii. Srebrny krążek dla Sonii Franquet z Hiszpanii, a brąz dla Viktorii Chaiki z Białorusi.

Odprawa trwa.

9:15 – Siatkówka – Przewaga Polek spokojnie się utrzymuje – 14:7.

9:11 – Akrobatyka sportowa – Koniec kwalifikacji w ukladzie dynamicznym mikstów. Angelika Kowalewska i Maciej Zabierowski niestety na ostatnim 9. miejscu

9:09 – Siatkówka – Cztery punkty przewagi Biało-Czerwonych na pierwszej przerwie technicznej. Zmierzamy po zwycięstwo!

9:06 – Łucznictwo – Niestety 56:55 dla Rosji w czwartym secie. Sborna wygrywa 5:3 i to ona jest w 1/4 finału. Brawa dla Polaków za dzielną walkę, bo faworytem nie byli.

9:04 – Siatkówka – Podopieczne Jacka Nawrockiego nie zwalniają tempa – pierwsze cztery akcje trzeciej partii wygrane przez nasz zespół.

9:03 – Zapasy – Dopiero teraz wyłoniony został rywal Krystiana Brzozowskiego w ćwierćfinale. Polak zmierzy się z Gruzinem, Jumberem Kvelashvilim.

8:58 – Siatkówka – Drugi set gładko wygrany przez nasze dziewczyny do 15! Prowadzimy już z Rumunkami 2:0.

8:56 – Taekwondo – Wiemy już kto będzie rywalem Karola Robaka w ćwierćfinale. To Portugalczyk Mario Silva, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy. Pojedynek zaplanowany jest na 13:15.

8:54 – Łucznictwo – Świetny set Polaków! Rosjanie rozbici 57:53. W całym meczu 3:3. O wszystkim zdecyduje partia numer 4!

8:53 – Siatkówka – Po thrillerze w pierwszym secie szykuje się pogrom w drugiej – Polki prowadzą już 21:11.

8:51 – Akrobatyka sportowa – Kowalewska i Zabierowski już po swoim występie. Nota 25,860 pkt jest najsłabsza z sześciu par, które się zaprezentowały. Koniec marzeń o finale.

8:49 – Siatkówka – Na drugiej przerwie technicznej Polki prowadzą już ośmioma punktami!

8:49 – Strzelectwo – Jakub Trzebiński w czwartej serii 23/25 i spada na 17. miejsce. Pozycję wyżej jest Piotr Kowalczyk. Przed ostatnią serią na 99,9% bez finału.

8:48 – Łucznictwo – Drugi set 55:52 dla Rosji i w całym meczu 3:1 dla Sbornej. Polacy już bez marginesu błędu.

8:44 – Siatkówka – Na razie Biało-Czerwone nie dają się dogonić i prowadzą 11:6, ale, jak pokazał poprzedni set, w żeńskiej siatkówce może się naprawdę wiele nieprzewidzianego wydarzyć.

8:41 – Zapasy – Krystian Brzozowski bez najmniejszych problemów przechodzi 1/8 finału. Przed czasem pokonuje Osmana Hajdariego z Albanii i robi pierwszy krok w kierunku medalu!

8:40 – Łucznictwo – Polska vs Rosja w 1/8 finału drużynówki panów. Zaczynamy!

8:37 – Siatkówka – Inicjatywa po zmianie stron siatki pozostaje po naszej stronie – prowadzimy na początku drugiego seta 5:2.

8:35 – Siatkowka plażowa – Maciej Łosiak i Maciej Kantor z pierwszym zwycięstwem w Igrzyskach europejskich. Ukraińska para pokonana w bardzo dobrym stylu – 21:12 i 21:12.

8:33 – Siatkówka plażowa – Polacy kontrolują mecz – w drugim secie prowadzą 16:10.

8:32 – Siatkówka – Nie dopuściły do gry na przewagi nasze zawodniczki! Polki wygrywają pierwszą partię 25:23!

8:31 – Siatkówka – Polki doprowadziły do wyrównania stanu seta i zapowiada się ciekawa końcówka – 22:22!

8:30 – Łucznictwo – Właśnie teraz swój pojedynek 1/8 finału drużynówki powinny zaczynać Polacy i Rosjanie. Jednak mamy leciutkie opóźnienie, więc jeszcze chwilę poczekamy.

8:28 – Akrobatyka sportowa – Tymczasem rozpoczęły się już eliminacje układu dynamicznego mikstów. Około 9:00 zobaczymy Polaków – Angelikę Kowalewską i Macieja Zabierowskiego.

8:24 – Taekwondo – Nieprawdopodobnie skuteczny i efektowny jest Robak! Walka z Servetem Tazegulem kończy się już po drugiej rundzie! Karol Robak ZDOMINOWAŁ aktualnego mistrza olimpijskiego, świata i Europy!!! Wygrywa 21:9!

8:22 – Strzelectwo – Piotr Kowalczyk 24/25 w czwartej serii eliminacyjnej trapu. na razie przesunął się z 20. na 16. miejsce. Do finałowej szóstki jednak jeszcze brakuje.

8:20 – Siatkówka – Polki roztrwoniły już całą swoją zaliczkę. Na drugiej przerwie technicznej Rumunki prowadzą 16:15.

8:18 – Siatkówka plażowa – Maćki się rozkręciły w drugiej części pierwszego seta i wygrały go bardzo wyraźnie – do 12.

8:18 – Taekwondo – Kapitalny początek naszego zawodnika! Polak bliski wygrania przed czasem, wykonał aż cztery akcje za trzy punkty i prowadzi już 16:8!!!

8:15 – Taekwondo – Na macie widzimy już Karola Robaka (-68 kg). Jego przeciwnikiem jest mistrz olimpijski z Londynu, Turek Servet Tazegul. Nie będzie łatwo, ale trzymamy kciuki!

8:14 – Akrobatyka sportowa – Niestety Patrycja Kloc, Izabela Matias i Alicja Sokołowska uzyskują niską notę 25,540 pkt i wygrywają tylko z Niemkami. Polki zajmują 10. miejsce. Okazja do poprawki jeszcze dziś w układzie dynamicznym.

8:12 – Siatkówka – Rumunki prawie wyrównały stan meczu, ale nasze zawodniczki znów uciekły na trzy punkty – 11:8.

8:11 – Siatkówka plażowa – Początkowo mecz był wyrównany – punkt za punkt. Teraz Polacy zdobyli kilka punktów z rzędu i prowadzą 13:9. Oby tak dalej.

8:07 – Siatkówka – Na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:4. Dobry początek w wykonaniu naszych zawodniczek!

8:06 – Akrobatyka sportowa – No i doczekaliśmy się, jako ostatnie zaprezentują się w eliminacjach układu statycznego Polki. By wejść do finału, trzeba być w pierwszej szóstce.

8:04 – Siatkówka plażowa – Rozpoczął się pierwszy dziś „polski mecz” na „piachu”. Maciej Kosiak i jego iminnik Rudol grają z Ukraińcami Olehem Plotnyckim i Oleksiim Deninem.To pierwszy mecz w grupie B turnieju siatkarzy plażowych.

8:04 – Siatkówka – Za nami już pierwsze akcje meczu naszych pań z Rumunkami. Biało-Czerwone prowadzą 3:1.

8:02 – Taekwondo – Już za chwilę swoją pierwszą (i miejmy nadzieję, że nie ostatnią) walkę w turnieju kategorii do 68 kg rozpocznie Karol Robak. Polak zmierzy się z Servetem Tazegulem z Turcji, mistrzem Europy z ubiegłego roku.

7:58 – Łucznictwo – Rozpoczęła się również rywalizacja łuczników, w której na początek 1/8 finału rywalizacji drużynowej panów. Polacy o 8:30 zmierzą się z Rosją.

7:56 – Strzelectwo – Nie zaczęli jeszcze strzelać nasi trapowcy. Dziś Polacy w dalszych grupach.

7:52 – Zapasy – Na walkę Krystiana Brzozowskiego jeszcze trochę poczekamy. Polak w 1/8 finału kategorii do 74 kg zmierzy się z Albańczykiem, Osmanem Hajdarim.

7:45 – Akrobatyka sportowa – Od 7:00 trwają w Baku eliminacje w akrobatyce kobiet. Na początek układ statyczny, w którym jako ostatnie zaprezentują się Polki. Na razie prowadzą Brytyjki przed Rosjankami i Azerkami. Do występu Polek jeszcze cztery inne.

7:41 – Zapasy – Na kolejnego Polaka przyjdzie nam trochę poczekać. W kategorii do 74 kg od 1/8 finału zmagania rozpocznie Krystian Brzozowski.

7:39 – Zapasy – Niestety, bezdyskusyjne zwycięstwo Gazyumova. Ale niczego innego nie mogliśmy się raczej spodziewać. Teraz będziemy obserwować jak poradzi sobie w dalszej fazie rywalizacji Azer.

7:36 – Zapasy – Zaczynamy drugą rundę. Radosław Baran przegrywa 0:6.

7:34 – Zapasy – Szybkie cztery punkty dla Azera i walka całkowicie pod kontrolą. Chyba trzeba będzie liczyć na repasaże…

7:32 – Zapasy – Polak już na macie, ale to wicemistrz świata z Azerbejdżanu będzie w tym starciu zdecydowanym faworytem.

7:32 – Siatkówka – Niemki wygrywają 25:22 i cały mecz z Holandią 3:0. Za pół godziny mecz Polek!

7:29 – Zapasy – Na Igrzyskach Europejskich w Baku rozpoczęła się już rywalizacja wolniaków. Dziś na matach Areny Heydara Aliyeva tylko dwóch Polaków. Za moment Radosław Baran powalczy z Khetagiem Gazyumovem.

7:28 – Strzelectwo – Wiele emocji dziś mamy na strzelnicy. Już o 7:30 drugi dzień zmagań naszych zawodników w trapie. Po pierwszym dniu Jakub Trzebiński jest 14. z 72 pkt, a Piotr Kowalczyk 20. z 71 pkt. Szósty zawodnik ma 73 pkt, a to miejsce daje finał. Dziś każdy zawodnik odda po 50 strzałów.

7:10 – Strzelectwo – Kwalifikacje wygrała Olga Kuznetsova z Rosji z wynikiem 390 pkt. Czołową ósemkę zamyka Austriaczka Silvia Steiner z dorobkiem 385 pkt. Szkoda, że Polki nie będzie w finale.

7:08 – Strzelectwo – Koniec eliminacji. Klaudia Breś kończy je z wynikiem 383 pkt, co daje jej dziesiąte miejsce. Do finału zabrakło 2 pkt.

7:03 – Siatkówka – A Niemki prowadzą z Holenderkami już 2:0. Czyżby to oznaczało, że Polki w końcu zaczną swój mecz o porze?

7:02 – Strzelectwo – Aj 17 pkt w 2 strzałach na początek ostatniej serii i to praktycznie grzebie szanse Polki na finał.

7:00 – Strzelectwo – Trzecia seria za Breś. W niej nasza zawodniczka uzyskała 96 pkt i spadła na miejsce dziewiąte. Średnia Polki to 9,600 pkt, a ósmej Steiner 9,625 pkt.

6:54 – Strzelectwo – 25 strzałów za Polką, a jej wynik to 240 pkt. Aktualnie to daje miejsce dziewiąte. Nasza zawodniczka balansuje na krawędzi finału.

6:47 – Strzelectwo – O właśnie tak! Trzy dyszki na koniec drugiej serii w wykonaniu Klaudii i Polka w połowie eliminacji wraca do finałowej ósemki. Jest ponownie siódma.

6:42 – Strzelectwo – Aj niestety w pierwszych pięciu strzałach drugiej serii trzy dziewiątki Polki i spadek na miejsce dziesiąte. Trzeba wrócić do strzelania w środek.

6:37 – Strzelectwo – Jest dobrze! 97 pkt Polki w pierwszej serii to daje średnią 9,700 pkt i siódme miejsce. Klaudia zmierza do finału?

6:34 – Siatkówka – Trwa już też jeden z najciekawszych meczów dnia siatkarek. Niemki w pierwszym secie rozbiły 25:13 Holenderki. Przypominamy, że już o 8:00 mecz Polek z Rumunią.

6:30 – Strzelectwo – Siedem strzałów za Polką i już tak dobrze nie jest. Wynik Breś to 67 pkt, co daje jej aktualnie, ze średnią 9,571 pkt, miejsce 13.

6:25 – Strzelectwo – Dobrze zaczęła Klaudia Breś! Co prawda to dopiero 4 z 40 strzałów, ale 3×10 i raz 9 pkt dają Polsce średnią 9,750 pkt i aktualnie szóste, czyli finałowe miejsce. Do finałów awansuje ósemka.

6:19 – Strzelectwo – Eliminacje rozpoczęte. 20-letnia Polka rozpoczęła od 10 i 9, czyli nie jest źle.

Czekamy na występ naszej strzelczyni, więc zajrzymy do holenderskich siatkarek, które w wolnych chwilach czytają książki.

 6:11 – Strzelectwo – Na początek postrzelamy. Nie my, ale zawodniczki w eliminacjach pistoletu pneumatycznego 10m. Wśród nich Klaudia Breś. Może uda się awansować do finału? Początek o 6:15.

Witamy już po raz piąty na naszej relacji live z Baku. Dziś medalowych pewniaków nie mamy, ale liczymy na niespodzianki. Jedno jest pewne – będzie mnóstwo emocji.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password