Baku 2015 – Łucznictwo: Łucznicy z kompletem zwycięstw

Komplet trzech zwycięstw odnieśli w dzisiejszych meczach 1/32 finału turnieju indywidualnego polscy łucznicy. Marek Szafran, Rafał Wojtkowiak i Sławomir Napłoszek stoczyli dość wyrównane spotkania, jednak za każdym razem mogli cieszyć się z triumfu.

marek szafran łucznictwoo

Najtrudniejsze zadanie czekało dziś chyba Marka Szafrana. 18-letni Polak trafił bowiem na mocnego Białorusina Aliaksandra Liahusheu. W mecz lepiej wszedł Polak, który wygrał pierwszego seta 28:27. W kolejny lepszy był jednak rywal, który triumfował 26:25. Nieoczekiwany przebiegł miał set trzeci w którym wydawałoby się, pewnie zmierzający do triumfu reprezentant Białorusi, w ostatnim strzale strzelił tylko w piątkę i tym samym dał szansę Polakowi, który skrzętnie ją wykorzystał i doprowadził do stanu 4:2. W kolejnym secie Liahusheu powetował sobie niepowodzenie i doprowadził do wyrównania. Kluczowy set należał jednak do Szafrana, który wygrał 27:26, a całe spotkanie 6:4. 

Bardzo trudną przeprawę miał także Rafał Wojtkowiak. Jego rywalem był zawsze groźny Mołdawianin, Dan Olaru. Spotkanie rozpoczęło się od remisu 27:27, lecz już w kolejnej rundzie, 28:26 triumfował Polak. Mołdawianin pokazał jednak swoją klasę i już kolejnego seta zapisał na swoje konto, wygrywając 29:25. Czwarty to znów lepsze strzelanie Wojtkowiaka i zwycięstwo 28:27, a w piątym byliśmy świadkami zwycięstwa Olaru 28:26. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była zatem dogrywka. W niej chłodną głowę zachował Wojtkowiak, który strzelił w dziesiątkę. Mołdawianin uzyskał dziewięć oczek i tym samym przegrał całe spotkanie 5:6. 

Teoretycznie najłatwiejszego przeciwnika miał dziś Sławomir Napłoszek. Najwyżej rozstawiony z Polaków po rundzie rankingowej mierzył się z Mimisem El Halalim. Cypryjczyk to niezbyt mocny łucznik, jednak w pierwszym secie postraszył Polaka, wygrywając 24:22. Kolejne dwa sety zdominował już nasz doświadczony łucznik, który wygrał 28:24 i 29:25 i wyszedł na prowadzenie 4:2. W czwartej serii padł remis, 27:27, zaś zwycięstwem 25:23 w ostatnim secie, Napłoszek zakończył spotkanie. 

Turniej łuczników dokończony zostanie w poniedziałek. 

Rywale Polaków w 1/16:
Rafał Wojtkowiak – Mauro Nespoli (Włochy)
Sławomir Napłoszek – Antti Tekoniemi (Finlandia)
Marek Szafran – Lasha Phakadze (Gruzja)

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password