Baku 2015: Ogień igrzysk na arenach zmagań

W poniedziałek ogień pierwszych w historii Igrzysk Europejskich podróżował po Baku. Sztafeta z pochodnią odwiedziła połowę aren, na których już od piątku będą rywalizować najlepsi sportowcy Starego Kontynentu.

Ogień przemierzył trasę wiodącą przez dziewięć z osiemnastu obiektów przygotowanych specjalnie na igrzyska. Podróż po stolicy rozpoczęła się od wizyty na trasach BMX Velopark, następnie płomień można było podziwiać w Baku Aquatics Centre, gdzie toczyć się będzie walka juniorów w sportach wodnych. Pochodnię w ręku trzymała tam członkini azerskiej ekipy pływania synchronicznego, Tatyana Tikitina.

Później kolejno ogień trafił na koszykarską arenę, trasy MTB, plażę Bilagh, gdzie rywalizować będą triathloniści i kolarze oraz do Areny Heydara Aliyeva. Tam pochodnię w swoje dłonie chwyciła brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw Europy w gimnastyce artystycznej, Marina Durunda.

Następnie ogień przeniesiono na znany dobrze fanom piłki nożnej stadion im. Tofika Bahramova, gdzie podczas najbliższych Igrzysk Europejskich rozstrzygnie się walka o medale w łucznictwie. Podróż zakończył Mahammadrasul Majidov, brązowy medalista olimpijski w boksie, który wniósł pochodnię do Crystal Hall.

A już w piątek, po 20:00 czasu lokalnego, ogień dotrze na Stadion Narodowy, gdzie w trakcie Ceremonii Otwarcia zapłonie znicz igrzysk.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password