Baku 2015 – Siatkówka: Gładkie zwycięstwo Polek

Polskie siatkarki zrehabilitowały się po nieudanym spotkaniu z Azerkami. W trzecim meczu na Igrzyskach Europejskich w Baku pokonały Rumunki 3:0 (25:23, 25:15, 25:17).

siatkówka kNa początku pierwszego seta nasze reprezentantki szybko uzyskały kilkupunktową przewagę, jednak rywalki skutecznie goniły wynik. W końcu na drugiej przerwie technicznej to Rumunki prowadziły 16:15. Po powrocie na boisko powiększyły minimalnie przewagę i przez dłuższy czas utrzymywały ją, pozwalając Biało-Czerwonym na wyrównanie dopiero przy stanie 22:22. Końcówkę lepiej rozegrały Polki i to one wygrały seta 25:23.

Druga odsłona spotkania miała podobny początek jak pierwsza, jednak tym razem Polki sukcesywnie powiększały swoją przewagę zamiast ją stracić. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły już ośmioma punktami, wygrały też kolejne cztery akcje. Tej przewagi nie były w stanie już roztrwonić i wygrały drugą partię 25:15.

Przebieg trzeciego seta był bardzo podobny – inicjatywa pozostała po stronie Polek, które od razu odskoczyły rywalkom na kilka punktów. Przez chwilę prowadzenie Biało-Czerwonych utrzymywało się na mniej więcej równym poziomie, po to, aby nagle się błyskawicznie powiększyć. Przy stanie 21:9 jednak nasze zawodniczki miały drobny przestój, który zmniejszył rozmiary porażki Rumunek, co nie wpłynęło jednak znacząco na końcowe rozstrzygnięcia – podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały tego seta 25:17 i cały mecz 3:0.

Polska: Anna Werblińska (12), Maja Tokarska (8), Katarzyna Zaroślińska (19), Sylwia Pycia (9), Joanna Wołosz, Katarzyna Skowrońska-Dolata (11), Agata Durajczyk (libero) oraz Izabela Bełcik, Agnieszka Kąkolewska (1), Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Miros (1), Daria Paszek i Natalia Kurnikowska

Rumunia: Roxana Deniosa Bacsis (8), Liana-Gabriela Badea (5), Ioana Nemtanu (5), Adina Salaoru (5), Sabina Moisa (3), Nneka Obiamaka Onyejekwe (9), Mihaela Albu (libero) oraz Irina-Cristina Radu, Alexandra Romela Trica, Diana Calota i Daiana Muresan (6)

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password