Baku 2015: Siatkówka – Pewne zwycięstwo Polaków

Polscy siatkarze nie pozostawili Finom najmniejszych złudzeń. W trzech partiach rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść, zgarniając kolejne 3 punkty do tabeli grupowej. Z kompletem zwycięstw na koncie zapewnili sobie zwycięstwo w grupie A.

Już w pierwszych piłkach polscy siatkarze pokazali, że z Finami chcą wygrać szybko, łatwo i przyjemnie. Polakom udało się zdobyć kilkupunktową przewagę, która wydawała się być bezpieczna. Było to jednak złudne, gdyż tuż po pierwszej przerwie technicznej nasi rywale zdobyli serię punktową, dzięki czemu odwrócili sytuację z 12:8 do 12:14. W dalszej fazie partii wynik oscylował w okolicach remisu. Doszło zatem do wyrównanej końcówki. W niej jednak popisali się biało-czerwoni, którzy w najważniejszej chwili spotkania zagrali serię punktową, wygrywając 25:21.

Drugi set rozpoczął się niemal identycznie jak ten pierwszy. Nasi rodacy szybko odskoczyli rywalom, tworząc sobie czteropunktową przewagę. Tym razem jednak nie pozwolili, aby Finowie odrobili straty. Przez cały set Polacy mieli bardzo bezpieczną przewagę, dzięki której spokojnie wygrali 25:20.

O trzeciej partii każdy zawodnik reprezentacji Finlandii chciałby jak najszybciej zapomnieć. Doszło w niej bowiem do pogromu. Pomimo iż na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy tylko 8:6 i wydawało się, że gra do końca będzie wyrównana, to… to co się stało potem przerosło nasze wszelkie oczekiwania! Polacy dosłownie zmiażdżyli Finów, zdobywając punkt po punkcie. Rywale swoje „oczka” zyskiwali niemal tylko po naszych błędach własnych. Wygraliśmy tę partię 25:10 i w pięknym stylu zapewniliśmy sobie zwycięstwo w grupie A.

Polska, która ma na swoim koncie 4 zwycięstwa, na pewno już nie zostanie wyprzedzona w tabeli grupowej. W ćwierćfinale zagramy zatem z czwartą drużyną grupy B, czyli de facto przegranym dzisiejszego meczu Słowacja – Bułgaria.

Polska – Finlandia 3:0 (25:21, 25:20, 25:10)

Polska: Woicki, Konarski, Dryja, Nowakowski, Śliwka, Szalpuk, Wojtaszek (libero), Kędzierski, Romać, Grzechnik, Buchowski, Ferens, Kowalski (libero)

Finlandia: Penttinen, Koppannen, Kankaanpaa, Rumpunen, Leppala, Kulaots, Mutka (libero), Savimaki, Lankinen, Vallin

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password