Baku 2015 – Siatkówka plażowa – Nie będzie medalu na plaży

Maciej Kosiak i Maciej Rudol przegrali z Austriakami Tobiasem Winterem i Peterem Petutschingiem 0:2 (17:21, 19:21) i na 1/8 finału zakończyli swoją przygodą z Igrzyskami Europejskimi w Baku.

Biało-czerwoni po pokonaniu w 1/16 duetu Eglseer/Mullner, w walce o ćwierćfinał mierzyli się z kolejną Austriacką parą Tobias Winter/Peter Petutsching. Rywale Kosiaka i Rudola w Baku jeszcze nie przegrali, ba – w trzech dotychczasowych spotkaniach nie stracili nawet seta. Byli więc zdecydowanymi faworytami tego spotkania.

Niestety, naszej parze nie udało się sprawić miłej niespodzianki. Austriacki duet był dziś zdecydowanie lepszy pod każdym względem – solidna zagrywka, skuteczność w ataku, mniej niewymuszonych błędów. Po 38 minutach gry Winter i Petutsching rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść – 2:0 (21:17, 21:19) i mogli się cieszyć z awansu do najlepszej „ósemki”.

Kosiak i Rudol byli ostatnią polską parą w Baku. Wcześniej z turniejem pań pożegnały się Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska (1/8 finału) oraz Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg (faza grupowa).

1/8 finału:
Kosiak/Rudol (Polska) – Winter/Petutsching (Austria) 0:2 (17:21, 19:21)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password