Baku 2015 – Siatkówka plażowa: Tylko Gruszczyńska i Baran w 1/16 finału

Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska awansowały do 1/16 finału turnieju siatkarek plażowych na 1. Igrzyskach Europejskich w Baku. Niespodziewanie już na fazie grupowej z Igrzyskami pożegnały się Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek. Od zwycięstwa turniej panów rozpoczęli natomiast nasi faworyci do medalu – Maciej Kosiak i Maciej Rudol.

Gruszczyńska i Baran w ostatnim meczu fazy grupowej uległy w dwóch setach Rosjankom Marii Prokopevej i Ekaterinie Syrtsevej kończąc rywalizację w grupie G na 3. miejscu. Oznacza to, że biało-czerwone rywalizacje w fazie pucharowej rozpoczną od 1/16 finału, gdzie ich rywalkami będą rozstawione z numerem 5. Włoszki Giulia Momoli i Gioria Daniela. W przypadku zwycięstwa nasze dziewczyny jeszcze jutro czeka mecz 1/8 finału z Litwinkami  Ieva Dumbauskaite/Monika Povilaityte.

Przykrą niespodziankę sprawiły nam Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg. 20-letnie Polki w ostatnim meczu fazy grupowej w dramatycznych okolicznościach uległy po tie-breaku Ukrainkom Elizavetie Sulimej i Daryi Udovenko kończąc swoją przygodę z Igrzyskami Europejskimi.

TURNIEJ KOBIET

Grupa G

Gruszczynska/Baran POL [7] Prokopeva/Syrtseva RUS [10] 0-2 (19-21, 18-21)

Grupa H

Sulima/Udovenko UKR [24] Kociolek/Strag POL [25] 2-1 (21-18, 19-21, 16-14)

1/16 finału

Momoli/Gioria ITA [5] Gruszczynska/Baran POL [7]

Od łatwego zwycięstwa turniej w Baku rozpoczęli Maciejowie Kosiak i Rudol. Rozstawieni z numerem 2. Polacy w dwóch setach do 12 pokonali ukraiński duet Oleksii Denin/Oleh Plotnytskyi. Jutro naszych mistrzów świata do lat 23 czeka mecz ze Szwajcarami Gabrielem Kisslingiem i Alexeiem Strasserem. Spotkanie to zdecyduje prawdopodobnie o pierwszym miejscu w grupie i bezpośrednim awansie któregoś z teamów do 1/8 finału. 

TURNIEJ MĘŻCZYZN

Grupa B

Kosiak/Rudol POL [2] Denin/Plotnytskiy UKR [31] 2-0 (21-12, 21-12)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password