Baku 2015 – Skoki do wody: Kaja Skrzek 10. w skokach z trampoliny z 1 m

Za nami drugi dzień zmagań w skokach do wody podczas igrzysk w Baku. Nasze reprezentantki rywalizowały dziś w skokach z trampoliny z 1 m. Kaja Skrzek zajęła, dobre, 10. miejsce w finale, a Dominika Bąk pechowo zakończyła swój udział w konkursie na porannych eliminacjach.

Pierwsze skoki Kai Skrzek w kwalifikacjach nie zwiastowały najlepszego wyniku naszej młodej reprezentantki. Przepustką do finału okazało się półtora salta delfina w pozycji łamanej. Polka po tym skoku „wskoczyła” do czołowej dwunastki, utrzymała tę pozycję i awansowało do finału, w którym pokazała bardzo stabilną formę. W popołudniowych zmaganiach 16-latka skakała  równo i bez problemu ukończyła rywalizację na 10. pozycji. Najlepiej w finale poradziła sobie w drugiej próbie, za dwa i pół salta w przód w pozycji łamanej otrzymała 54.60 pkt. Łącznie Polka uzyskała dziś 374.75 pkt.

Dla drugiej z naszych zawodniczek nie był to udany dzień. Dominika Bąk zanotowała słaby początek eliminacji, jednak w drugiej części kwalifikacji skakała znacznie lepiej i wiele wskazywało na to, że powalczy o awans do finału. Niestety, pechowa okazała się ostatnia próba, za którą 15-latka dostała bardzo słabe noty i ostatecznie zakończyła zmagania na 24. lokacie.

Złoty medal w skokach dziewcząt z trampoliny 1-metrowej powędrował do Marii Polykovej. Rosjanka otrzymała 419.45 pkt. i pewnie zdobyła mistrzowski tytuł. Drugą lokatę zajęła Louisa Stawczynski. Niemka zanotowała 392.20 pkt. Podium uzupełniła Diana Shelestyuk. Reprezentantka Ukrainy osiągnęła 388.45 pkt.

Przypomnijmy, że rywalizacja w skokach do wody w Baku, to jednocześnie mistrzostwa Europy juniorów.

Wyniki finału:

1. Maria Polykova              419.45
2. Louisa Stawczynski       392.20 
3. Diana Shelestyuk           388.45
4. Ekaterina Nekrasova     386.80
5. Josefine Schneider         384.95
                    …
10. Kaja Skrzek                  374.75

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password