Baku 2015: Tenis stołowy – Li Qian odpada w ćwierćfinale

Reprezentantka Polski Li Qian przegrała z Turczynką Melek Hu po niezwykle emocjonującym, siedmiosetowym pojedynku ćwierćfinałowym IE. Niestety, mimo pięknej walki Polki, to Turczynka będzie walczyła dalej – o złoto i ewentualną kwalifikację olimpijską.

Li Qian stoczyła dziś dwa wyczerpujące, ale i porywające pojedynki. Najpierw w 1/8 finału zmierzyła się z Rumunkę Elizabetą Samarą. W pewnym momencie wydawało się, że już na tym etapie pożegna się z turniejem. Pierwsze dwa sety kompletnie jej nie wyszły. Samara wygrywałą wymiany jak chciała. Pierwszy przebłysk miała Qian w trzecim secie, który wygrała do 9. Co z tego, skoro kolejny na swoje konto zapisała Samara. Rumunka prowadziła 3:1 i byłą o krok od wygranej. Wtedy jednak Polka pokazała klasę. Najpierw zdobyła seta „kontaktowego”, a w kolejnym, szostym już w tym meczu, najpierw wybroniłą cztery piłki meczowe, by ostatecznie wygrać 19:17. Siódmą partię Polka rozstrzygnęła na swoją korzyść już bez tak ogromnych nerwów.

Sił straconych porankiem zabrakło zapewne w popołudniowym ćwierćfinale. Scenariusz tego meczu był nieomal identyczny. Pierwsze trzy partie zdecydowanie wygrała Turczynka Hu Melek, która rano zagrała tylko pięć setów. Wydawało się, że jest już po meczu, ale Qian po raz kolejny pokazała niebywałą sportową wolę walki i nierezygnowanie do ostatniej wymiany. Każdy z kolejnych trzech setów mógł być tym ostatnim, a jednak to Polka wygrywała. Partię numer pięć i sześć bardzo wysoko. Kiedy jednak przyszło do rozstrzygającego seta znów minimalnie lepsza okazała się Melek. Kto wie, czy gdyny Qian miała „w kościach” nieco mniej porannych setów, to wynik nie byłby odwrotny. Cóż, szansy na kwalifikację olimpijską trzeba szukać gdzie indziej.

1/8 finału:
Li Qian – Elizabeta Samara (Rumunia) 4:3 (7:11, 2:11, 11:9, 7:11, 11:9, 19:17, 11:9)

Ćwierćfinał:
Li Qian – Hu melek (Turcja) 3:4 (9:11, 3:11, 7:11, 11:9, 11:4, 11:3, 9:11)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password