Baku 2015 – Zapasy: DWA MEDALE POLEK! Srebro Krawczyk, brąz Matkowskiej!

Polskie zapaśniczki wywalczyły dwa medale podczas trzeciego dnia zmagań na Igrzyskach Europejskich w Baku. Brąz w kategorii do 48 kg zdobyła Iwona Matkowska, natomiast na drugim stopniu podium znalazła się Katarzyna Krawczyk.

Sesja finałowa zapaśniczych walk pań rozpoczęła się od starcia Iwony Matkowskiej z Julie Sabatie. Francuzka, dla której już samo dojście do tej fazy rywalizacji powinno być sporym sukcesem, nie miała w pojedynku z aktualną wicemistrzynią świata najmniejszych szans. Matkowska przeważała w każdym elemencie, regularnie dorzucając na swoje konto kolejne punkty. Ostatecznie walka zakończyła się rezultatem 3:0 (4:0, 4:0) i to właśnie reprezentantka Polski mogła się cieszyć ze zdobycia trzeciego brązowego medalu dla naszego kraju na Igrzyskach Europejskich.

Kilkadziesiąt minut później na macie pojawiła się Katarzyna Krawczyk, która rano fantastycznie spisywała się w walkach eliminacyjnych, docierając aż do finału kategorii do 55 kg. Osiągnęła tym samym swój największy życiowy sukces, obok mistrzostwa świata wojskowych z ubiegłego roku. Jej rywalką w starciu o złoty medal Igrzysk Europejskich była utytułowana Sofia Mattsson ze Szwecji, która w ubiegłym roku została wicemistrzynią świata (53 kg) oraz mistrzynią Europy (55 kg). Nic więc dziwnego, że to Skandynawka rozpoczęła walkę z większą pewnością siebie. Szybko zdobyła dwa punkty i dołożyła kolejne dwa oczka. Jej przewaga rysowała się z każdą sekundą i ostatecznie pojedynek zakończył się na początku drugiej rundy. Tym samym Krawczyk wywalczyła pierwsze polskie srebro zawodów w Baku.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password