Baku 2015 – zapasy: Porażki polskich zawodników

Nieudanie rozpoczęła się rywalizacja polskich zapaśników na Igrzyskach Europejskich w Baku. W stylu klasycznym zaprezentowało się dziś trzech zawodników i każdy z nich przegrał już swoją pierwszą walkę, błyskawicznie żegnając się z marzeniami o medalu.

Pierwszy na matę w Heydar Aliyev Arena wyszedł Arkadiusz Gacik, który zmierzył się z Apostolosem Manoulidisem z Grecji w kategorii do 59 kg. W inauguracyjnej odsłonie pojedynku naszemu zapaśnikowi udało się zdobyć jeden punkt techniczny, ale i tak runda zakończyła się zwycięstwem jego rywala 4:1. W drugiej Manoulidis dołożył jeszcze dwa punkty i mógł cieszyć się z awansu do 1/8 finału.

Na tym samym etapie w kategorii do 98 kg bezradny w starciu z Tuomasem Lahtim z Finlandii był Łukasz Konera. Pierwsza runda była jeszcze wyrównana i zakończyła się wynikiem 0:0, w drugiej górą był już Fin, wygrywając 5:1. Od 1/8 finału rywalizację rozpoczął Daniel Rutkowski (71 kg), ale również przegrał już swoją pierwszą walkę, z Mykolą Savchenko z Ukrainy. Rywal Polaka rozprawił się z nim w czterdzieści dziewięć sekund. Grek, Fin i Ukrainiec przegrali już swoje kolejne walki.

Finały (styl klasyczny, 13.06):
-59 kg:
 Stepan Maryanyan (Rosja) – Soslan Daurov (Białoruś)   3:0 (2:0,1:0)
-71 kg: Rasul Chunayev (Azerbejdżan) – Balint Korpasi (Węgry)   3:1 (4:0, 0:2)
-80 kg: Rafig Huseynov (Azerbejdżan) – Evgeny Saleev (Rosja)   0:3 (0:0, 0:2)
-98 kg: Dimitriy Timchenko (Ukraina) – Islam Magomedov (Rosja)   0:3 (0:1, 0:3)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password