Baku 2015 – Zapowiedź (2): Siatkówka plażowa

32 pary męskie i 32 pary kobiece wystartują w turnieju siatkówki plażowej na Igrzyskach Europejskich w Baku. Wśród nich odnajdziemy te, za które możemy bardzo mocno ściskać kciuki – Polki i Polacy do Azerbejdżanu jadą, aby powalczyć z najlepszymi.

Turniej kobiet

Dwie pary będą reprezentować Polskę na turnieju kobiet. Wydaje się, że spośród nich większe szanse na sukces mają Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran. Co prawda ich ostatnie występy na turniejach z cyklu World Tour pozostawiają wiele do życzenia – zarówno w Pradze jak i w Luzernie biało-czerwone nie przeszły nawet przez kwalifikacje. Kilka tygodni wcześniej jednak pokazały bardzo dobrą grę podczas Pucharu Kontynentalnego.

W drugiej polskiej parze zagrają ze sobą Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg. One z kolei nie grały wcześniej ze sobą tak często jak Gruszczyńska i Baran. Ponadto, podczas ostatnich zawodów, również miały kłopot choćby z awansem do grupy.

Na IE w Baku, mimo gry stricte „w kratkę”, Polki wcale nie muszą być skazane na szybkie pożegnanie się z zawodami. Wręcz przeciwnie! Doświadczenie, które nabyły podczas gier w WT może pozwolić im na wyrównaną walkę, przynajmniej w pierwszych rundach. Turniej kobiecy nie jest bowiem obsadzony mocnymi parami. Faworytkami do złota wydają się być Holenderki Sophie van Gestel i Jantine van der Vlist. Groźne będą także Rosjanki Prokopeva i Syrtseva. Do Baku jedzie także wiele par, które mogą być nieprzewidywalne. Powoduje to, iż turniej może być nad wyraz wyrównany, a o medalach zadecydują detale.

Turniej mężczyzn

W turnieju mężczyzn, Polskę reprezentować będą Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Panowie ze sobą grają już od lat – z sukcesami. Rok temu zdobyli mistrzostwo świata do lat 23, a w turniejach rangi World Tour z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej.

Teraz będą chcieli powalczyć o medal Igrzysk Europejskich w Baku. Tam jednak na pewno w roli faworyta nie wystąpią. To miano może być przypisane natomiast włoskim braciom Ingrosso. Na złoto zapolują także Austriacy: Tobias Winter i Lorenz Petutsching. W stawce mamy również po dwie dobrze prosperujące pary z Hiszpanii i Łotwy. Bój o podium będzie zatem niezwykle interesujący!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password