Baku2015 – Judo: Polki 7. drużynowo – na 7 zespołów

Reprezentacja polskich judoczek zajęła 7. (ostatnie) miejsce w drużynowej rywalizacji na zakończenie IE w Baku. Lekkim usprawiedliwieniem dla Polek jest jednak fakt, że z Rosjankami i Węgierkami musiały rywalizować we cztery, po tym jak wycofała się kontuzjowana Agata Ozdoba.

Jako pierwsza w pojedynku z Rosjankami na tatami wyszła Agata Perenc. Niestety jej rywalka – Yulia Ryzhova okazała się lepsza, rzucając Polkę na ippon. Starty na szczęście szybko odrobiła Arleta Podolak, która w pojedynku z Irina Zablutiną popisała się efektownym waza-ari, dającym jej zwycięstwo. W trzeciej walce na tatami miała pojawić się Agata Ozdoba, ale z dzisiejszej rywalizacji tę judoczkę wykluczyła kontuzja. To bardzo utrudniło Polkom sytuacje, gdyż musiały sobie one radzić we cztery. Do wyrównania 2:2 doprowadziła Katarzyna Kłys, ale w ostatniej walce Katarzyna Furmanek przez ippon przegrała z Ksenią Chibsovą. To oznaczało, że Rosjanki są w półfinale, a Polkom pozostała walka w repasażu z Węgierkami.

Węgierki to już nie Rosjanki, ale i tak biało-czerwone nie potrafiły sobie dać z nimi rady. Dobrze rozpoczęła Agata Perenc, która posłała Barbarę Maros na plecy, ale to były miłe złego początki. W następnych trzech walkach Polki nie zdobyły punktu. Przegrała Arleta Podolak, Węgierki dostały walkower za walkę Agaty Ozdoby oraz przegrała Katarzyna Kłys. Na nic zdało się zwycięstwo Darii Pogorzelec, która zastąpiła Katrzynę Furmanek. Polska przegrała 2:3 i zajęła ostatnie 7. miejsce w rywalizacji drużynowej kobiet.

1/4 finału: Polska – Rosja 2:3

Agata Perenc – Julia Ryzhova
Arleta Podolok – Irina Zablutina
Agata Ozdoba – Marta Labazina – walkower
Katarzyna Kłys – Irina Gazieva
Katarzyna Furmanek – Ksenia Chibsova

Repasaż: Polska – Węgry 2:3

Agata Perenc – Barbara Maros
Arleta Podolak – Hedvig Karakas
Agata Ozdoba – Franciszka Szabo
Katarzyna Kłys – Anett Breitenbach
Daria Pogorzelec – Abigel Joo

IE w judo są także Mistrzostwami Europy

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password