Baku2015 – Judo: Turniej trwa, Polacy już pod prysznicem

Żaden z naszych reprezentantów nie awansował chociażby do ćwierćfinału ostatniego dnia zawodów judo podczas IE Baku 2015. Tym samym polscy judocy wyjadą z Baku bez indywidualnego medalu.

Daria Pogorzelec – 78 kg

Jeśli ktoś chciał obejrzeć efektowne judo, to na pewno nie w pierwszej walce Darii Pogorzelec. Polka i doświadczona Portugalka – Yahima Ramirez stoczyły walkę taktyczną, opartą na obustronnych karach. Na szczęście to rywalka dostała trzy upomnienia, a Polka tylko dwa. Pogorzelec awansowała więc do 1/8. Ale na jednym zwycięstwie się skończyło. Marsz Polki do czołowej ósemki powstrzymała Luise Malzahn. Tym razem walka Pogorzelec była ciekawa, a zarówno ona, jak i Niemka uzyskały po jednym yuko. Polka jednak do tego otrzymała karę, a to przesądziło losy walki.

Katarzyna Furmanek + 78 kg

Rywalka, jaką los przyniósł Katarzynie Furmanek od początku nie nastrajała optymistycznie. Aktualna mistrzyni Europy Emilie Andeol to zdecydowana faworytka do obrony tytułu. Polka o prawda nie była dużo gorsza, ale jednak to czarnoskóra Francuzka otrzymała o jedną karę mniej, dzięki czemu wygrała walkę, odsyłając Polkę na trybuny.

Patryk Ciechomski – 90 kg

Tylko jedną i to krótką walkę stoczył Patryk Ciechomski. Nasz zawodnik w 1/16 wylosował Waltera Facente, a Włoch okazał się przeszkodą nie do przejścia. Dużo bardziej doświadczony rywal zakończył występ Polaka szybkim ipponem.

Jakub Wójcik – 100 kg

Pierwsze walki Polaków w sobotę rozstrzygały się bardzo szybko. Tak samo było z pojedynkiem Jakuba Wójcika i Mateja Hadara. Nasz zawodnik błyskawicznie rzucił słowackiego juniora na ippon i przed kolejnym pojedynkiem tak naprawdę nawet się nie spocił. Wójcik nie spocił się też w swojej drugiej walce, tyle tylko, że tym razem to on po minucie leżał na plecach. Pogromcą Polaka okazał się Niemiec Dimitri Pieters.

Maciej Sarnacki – +100 kg

Świetnie rozpoczął swoje występu w Heydar Aliyev Arena Maciej Sarnacki. W 1/16 finału nasz najcięższy judoka nie dał szans Davidowi Fernandezowi i pokonał go przez ippon w 1’48”. Drugi pojedynek niestety okazał się już ostatnim dla Sarnackiego. W nim Polak napotkał Adama Okruashviliego, który był jednym z faworytów do medalu. I Gruzin potwierdził, że tak jest. Okruashvili ładnie skontrował jeden z ataków Sarnackiego, rzucając go na ippon i kończąc walkę.

IE są również Mistrzostwami Europy w judo

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password