Baku2015 – Strzelectwo: Breś i Knapik bliscy walki o medal

Duet Klaudia Breś/Wojciech Knapik zajął szóste miejsce w konkurencji mikstów pistoletu pneumatycznego 10m podczas IE w Baku. Polacy awans do strefy medalowej przegrali z Rosją o 0,6 pkt.

W eliminacjach zarówno kobieta, jak i mężczyzna oddali po 25 strzałów. Polacy strzelali bardzo równo, a jedyną słabszą serią była ta pierwsza w wykonaniu Breś, w której obchodząca dziś 21 urodziny zawodniczka zdobyła 44 pkt. Na szczęście z biegiem czasu było coraz lepiej i z łącznym wynikiem 476 pkt nasz duet zajął szóste miejsce. Najlepsi okazali się Hiszpanie, którzy wystrzelali 483 pkt.

Półfinałowymi rywalami Polaków byli Niemcy, Rosjanie i Serbowie. Po pierwszych dwóch seriach, w których strzelały wszystkie drużyny Breś/Knapik zajmowali miejsce trzecie. W trzeciej serii pożegnaliśmy Serbów, a Polacy do Rosjan zbliżyli się na 0,6 pkt. Niestety kolejna seria strzałów okazała się ostatnią dla naszego duetu. Biało-czerwoni zdobyli taką samą ilość punktów, jak Rosjanie i słabsi o 0,6 pkt zakończyli rywalizację na trzecim miejscu w półfinale i na szóstym w ogólnej klasyfikacji.

W walce o złoty medal Niemcy pokonali Greków, a brąz zgarnęli Rosjanie, pokonując Hiszpanów.

Dziś rozegrano także trzy inne konkurencje mieszane. W karabinie pneumatycznym 10m wygrali Włosi przed Duńczykami i Rosjanami, w skeecie także triumfowała Italia przed Cyprem i Francją, a trap padł łupem Słowaków, którzy wyprzedzili Rosjan i … San Marino.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password