Baseball – European Baseball Series: Włosi lepsi od Holendrów

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

W miniony weekend po raz trzeci w historii (poprzednio w 2006 i 2009 roku) dwie najlepsze drużyny Europy walczyły o zwycięstwo w prestiżowym European Baseball Series. W mini turnieju rozgrywanym w formule „best of 3” Włosi pokonali Holendrów.

CEB (Confederation of European Baseball) po raz pierwszy od 7 lat zorganizował trójmecz pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami w Europie. Gospodarzem zawodów byli niżej notowani w rankingu WBSC (12. miejsce) Włosi (Holendrzy plasują się na 8. miejscu). Mecze odbyły się kolejno w Weronie, Godo i Lodi.

Pierwszy mecz odbył się w piątek. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale niesieni lokalnym dopingiem Włosi rozstrzygnęli je na swoją korzyść. Pokonali reprezentację Oranje 3-2, a na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Alessandro Maestriego na górce miotacza. Jego świetne rzuty wyraźnie przyczyniły się do zwycięstwa gospodarzy.

Po drugim meczu trójmecz był rozstrzygnięty. Na stadionie w Godo również triumfowali Włosi. Tym razem znacznie pewniej, gdyż tym razem po dziewiątym inningu na tablicy wyników wyświetlał się rezultat 6-2. Nadchodzące ostatnie spotkanie było więc już tylko formalnością, a Trójkolorowi mieli prawo cieszyć się już z triumfu.

W niedzielę odbył się więc ostatni mecz, w którym albo Włosi mogli jeszcze zaprezentować swą siłę i wyższość nad Holendrami, albo ci drudzy mogli odnieść honorowe zwycięstwo. Stało się to drugie. Baseballiści gości, choć długo przegrywali 1-0, ostatecznie wygrali 5-2 i przynajmniej mogą się cieszyć, że nie przegrali trójmeczu do zera.

Włochy – Holandia 3-2
Włochy – Holandia 6-2
Włochy – Holandia 2-5
Włochy – Holandia 2-1

Szymon Frąckiewicz518 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password