Baseball – ME U23: Holendrzy z tytułem mistrzowskim

Druzyna Holandii zobyła tytuł mistrzów Europy do lat 23 w baseballu. Holendrzy w finale pokonali 10:9 gospodarzy mistrzostw, Czechów. Brązowe medale zdobyli Belgowie, a Polska, o czym już pisaliśmy, zajęła 10. miejsce.

Mecz finałowy zacząl się od punktu dla Holendrów, zdobytego przez Draijera. Czesi w tej samej, pierwszej zmianie zaliczyli jednak trzy obiegi – ich autorami byli Mansik, Chlup i Hajtmar. Kolejne dwa inningi zakończyły się pojedynczymi punktami gospodarzy mistrzostw zdobytymi przez Mansika i Vykoukala. W czwartym i piątym inningu obie drużyny pozostały bez punktów. Pięć punktów zdobyli Holendrzy w szóstym inningu – obiegi zaliczyli Selassa, Draijer, Blaauw, Richardsson i Delima, i objęli prowadzenie w finale. Czesi jeszcze w tej samej zmianie doprowadzili do remisu za sprawą niesamowitego Mensika. Siódmą zmianę znów wygrali Holendrzy, tym razem 1:0 po obiegu w wykonaniu Blaauwa, w ósmej punkt zdobył w drużynie holenderskiej Engelhardt. Czesi nie byli w stanie odpowiedzieć zdobyczą punktową. Przed ostatnim inningiem było 8:6 dla Holendrów. Jednak w nim to Czesi zdobyli dwa punkty – dokładnie Padysiak i Cervinka, a Holendrzy pozostali z zerowym dorobkiem. Do wyłonienia mistrza potrzebny był extra inning, którego 2:1 wygrali Holendrzy.

Bardzo zacięty przebieg miał mecz o medale brązowe, do rozstrzygnięcia trzeba było rozegrać aż 10 inningów. Lepiej zaczeli Belgowie, którzy już w pierwszej zmianie zapunktowali za sprawą Buelensa. W czwartm inningu Belgowie zdobyli drugi punkt (Lewis). Hiszpanie długo nie punktowali, dopiero na siódmej i ósmej zmianie obiegi zaliczyli Decena i Mordeo, w ostatniej chwili doprowadzając do remisu. Mecz rozstrzygnął się w dodatkowej zmianie, kiedy punkt i podium Belgom zapewnił Rizzi.

W meczu o piątą lokatę zagrali Francuzi i Niemcy. Decydujący o wyniku był czwarty inning, kiedy Niemcy zaliczyli aż cztery obiegi – punktowali Bendrien, Schade, Ehmcke i Schulz. Francuzi w całym meczu zdobyli tylko jeden punkt i zasłużenie przegrali.

Bardzo jednostronny przebieg miał mecz o siódme miejsce między Brytyjczykami a Chorwatami. Sprawa wygranej została załatwiona w zasadzie w drugim inningu, wygranym przez Wyspiarzy 7:1, Chorwaci próbowali odrabiać straty, ale rywale byli po prostu lepsi.

Klasyfikacja końcowa:

1. Holandia
2. Czechy
3. Belgia
4. Hiszpania
5. Niemcy
6. Francja
7. Wielka Brytania
8. Chorwacja
9. Ukraina
10. Polska
11. Rosja
12. Słowacja
13. Austria
14. Białoruś
14. Litwa
16. Gruzja

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password