Baseball – ME U23: Polacy na dobrej drodze do zajęcia 9. miejsca

Po dniu przerwy Polscy baseballiści wrócili do gry. I to wrócili zwycięsko! W pierwszym meczu grupy E, w której toczy się walka o miejsca 9-12 rozbili reprezentację Słowacji. Na czeskich boiskach odbyły się dziś również pierwsze ćwierćfinały.

Pojedynek Polski i Słowacji był pierwszym spotkaniem tego dnia. Lepiej rozpoczęli je nasi południowi sąsiedzi, którzy zdołali wyjść na prowadzenie po pierwszym inningu. Zdobyli dwa punkty za sprawą Mario i Richarda Grottschalli, którzy wykorzystali odbicie Michala Puskara. Biało-Czerwoni odpowiedzieli jednym obiegiem, którego autorem był Dominic Golubiewski. Nasz reprezentant ukradł bazę domową.

W drugiej zmianie rezultat nie zmienił się. Żaden z pałkarzy nie zdołał nawet odbić piłki, ani żaden nie otrzymał bazy za darmo. W topie trzeciego inningu jeden run dołożyli Słowacy. Po raz drugi obieg wpadł na konto Richarda Grottschalla, a RBI zaliczył Puskar. Odpowiedź Polaków była tym razem znacznie skuteczniejsza. Jako pierwszy punkt zdobył Maciej Wróblewski, po odbiciu Miłosza Paprockiego. Chwilę później kolejny obieg wpisał na swoje konto Golubiewski, wykorzystując uderzenie Radosława Zajdy. Następnie Adrian Mularczyk wprowadził do bazy domowej Jakuba Wojtczaka, a Mateusz Szustek Paprockiego. W ten sposób nasi baseballiści zdołali już wyjść na prowadzenie.

W kolejnej części spotkania Polacy nie pozwolili Słowakom zdobyć punktów, a sami podwyższyli swoje prowadzenie. Po uderzeniu Golubiewskiego zapunktował Wróblewski, a moment później on sam znalazł się ponownie przy bazie domowej po odbiciu Wojtczaka.

Piąta zmiana nie przyniosła żadnych punktów ani Polakom, ani Słowakom. Ci drudzy nie poprawili swojego dorobku również w kolejnej, natomiast Polacy ponownie zanotowali dwa obiegi. Podobnie jak w czwartej zmianie dzięki odbiciu Wojtczaka punkt zdobył Golubiewski, a później to właśnie Jakub dołożył kolejny punkt po uderzeniu Paprockiego.

Siódmy inning wreszcie przyniósł kolejny punkt naszym sąsiadom. Po odbiciu Puskara obieg zaliczył Branislav Bukva. Mimo tego nasi zawodnicy i tak zdołali po raz kolejny zwiększyć swoje prowadzenie. Golubiewski wprowadził do bazy domowej Jacka Wilka, Wojtczak Wróblewskiego, a następnie świetnie grający dziś Golubiewski ukradł ostatnią bazę.

W topie ósmej zmiany na górce miotacza w polskim zespole Wito Gruszkiewicza zastąpił Mateusz Gralak. Miotał on perfekcyjnie i nie pozwolił na zajęcie którejkolwiek z baz. Biało-Czerwoni nadal spisywali się świetnie w ataku. Po odbiciu Mikołaja Dąbrowskiego zapunktował Szustek. Niedługo później swój kapitalny występ w wymarzony sposób przypieczętował Golubiewski! Dokonał tego o czym marzy każdy baseballista – zanotował grand slama, czyli home run, podczas gdy wszystkie trzy bazy są zajęte. Jedno uderzenie, które przynosi cztery obiegi. Tym akcentem mecz się zakończył, gdyż Polacy prowadzili 17-4 i dalsza gra nie miała już sensu.

Wyniki

Grupa E
Polska – Słowacja 17-4

1. Polska 1-0
2. Ukraina 1-0
3. Rosja 0-1
4. Słowacja 0-1

Grupa F
Austria – Gruzja 17-1

1. Austria 1-0
2. Białoruś 1-0
3. Gruzja 0-1
4. Litwa 0-1

Ćwierćfinały
Holandia – Wielka Brytania 11-1
Hiszpania – Chorwacja 10-0
Niemcy – Belgia 1-3
Czechy – Francja 5-1

Obstawiasz? Z nami wygrasz więcej! Sprawdź specjalną ofertę dla czytelników igrzyska24.pl!

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password