Baseball – ME U23: Porażka i 10. miejsce

Polacy zakończyli swój udział na Mistrzostwach Europy do lat 23 w baseballu porażką z reprezentacją Rosji. W związku z tym kończą turniej na 10. miejscu. Jeszcze dziś odbędzie się finał, w którym zmierzą się Czesi i Holendrzy.

Wszystko rozstrzygnął w zasadzie sam początek spotkania. W pierwszym inningu Biało-Czerwoni nie zdołali zająć choćby jednej bazy, podczas gdy Rosjanie pokazali swą siłę w ataku zdobywając pięć punktów. Jako pierwszy obieg wykonał Frank Bulte Kożin, wykorzystując uderzenie Jewgienija Łibina, który po chwili również został, razem z Daniłem Chomjakowem wprowadzony do bazy domowej przez Denisa Leonowa. Kolejny run wykonał właśnie Leonow, a RBI wpadło na konto Iwana Szirokija. Punktowanie Polaków na otwarcie spotkania zakończył Sergiej Kudrjaszow, po odbiciu Konstantina Porchuna.

W kolejnych dwóch zmianach wynik nie uległ zmianie, jednak lepsze wrażenie sprawiali Rosjanie. Polacy byli bezradni w ataku także w czwartej części spotkania, natomiast rywale zdołali podwyższyć swoje prowadzenie. Najpierw po odbiciu Łibina obieg wykonał Georgij Koczow, a następnie dziki narzut wykorzystał Chomjakow.

Piąta runda wreszcie przyniosła punkt dla Polski. Szkoda, że zaledwie jeden. Błąd rywali wykorzystał Jacek Wilk. Nasi północni sąsiedzi skutecznie odpowiedzieli. Porchun wykorzystał uderzenie Bulte Kożina.

Kolejne zmiany nie przyniosły zmiany rezultatu, a spotkanie zakończyło się po tym jak w topie 9. inningu strat nie zdołali odrobić, ani nawet zmniejszyć Biało-Czerwoni. Nasi baseballiści kończą więc turniej na drugim miejscu w grupie E (w przypadku takiego samego bilansu decydowała liczba zdobytych obiegów), czyli 10. w całym turnieju.

Wyniki

Grupa E
Polska – Rosja 1-8
Słowacja – Ukraina 6-10

1. Ukraina 3-0
2. Polska 1-2 (20 zdobytych obiegów)
3. Rosja 1-2 (16)
4. Słowacja 1-2 (13)

Grupa F
Białoruś – Austria 3-4
Gruzja – Litwa 0-8

1. Austria 3-0
2. Białoruś 2-1
3. Litwa 1-2
4. Gruzja 0-3

Obstawiasz? Z nami wygrasz więcej! Sprawdź specjalną ofertę dla czytelników igrzyska24.pl!

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password