Baseball – ME U23: Porażka z Ukrainą

W swoim przedostatnim meczu Mistrzostw Europy do lat 23, rozgrywanym w ramach walczącej o miejsca 9-12 grupy E Polacy dotkliwie przegrali z Ukrainą. Jutro, w swoim ostatnim meczu, podejmą reprezentację Rosji. Dziś odbyły się również półfinały.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie. W pierwszym inningu obyło się bez punktów, w drugim oglądaliśmy zaledwie jeden obieg. Niestety zanotowali go Ukraińcy, a dokładnie Kostiantyn Czuchas za sprawą home runa.

Trzecia i czwarta zmiana nie wniosły nic do meczu. Rezultat nie uległ zmianie, a maksimum możliwości baseballistów obydwu stron była pierwsza baza. Polakom niemoc w ataku doskwierała także w szóstej części spotkania. Przełamali się natomiast Ukraińcy. Nasi wszchodni sąsiedzi zdobyli w niej aż 6 punktów. Najpierw Władysław Kosenko wykorzystał odbicie Kostianyna Bojko, następnie Jehwien Żantalaj wprowadził do bazy domowej Georgija Hrwytiszwiliego. Polacy postanowili dokonać więc zmiany na górce miotacza. Mariusza Ostarka zmienił Mateusz Gralak. Niestety to nie pomogło w szybszym zakończeniu ataku rywali. kolejny punkt dołożył Denis Breczko, wykorzystując uderzenie Czuchasa. Run dołożył także Bojko, po odbiciu Ołeksandra Sotriadiego. Uderzenie Oleksija Sawczenko wykorzystał jeszcze Żantalaj, a na koniec bazę domową ukradł jeszcze Chuchas.

W szóstym inningu wreszcie pojawił się punkt na koncie Polaków. Niestety tylko jeden. Jacek Wilk wykorzystał odbicie Dominica Golubiewskiego. W bottomie nastąpiła kolejna zmiana miotacza. Za Gralaka wszedł Przemysław Kruczek. Ukraińcy dołożyli do swojego dorobku jeden obieg. Wołodymir Bytjak wprowadził Bojko.

Biało-Czerwoni dołożyli kolejny run w siódmej rundzie, znów była to jednak tylko kropla w morzu potrzeb. Odbicie Bartosza Teski wykorzystał Kacper Kamiński. Rywale zdołali nawet jeszcze podwyższyć prowadzenie, zdobywjąc dwa obiegi. Po uderzeniu Breczki zapunktował Savczenko, a po odbiciu Bojko właśnie Breczko.

Przedostatni inning nie przyniósł zmiany rezultatu, a rozpoczynający ostatnią zmianę Polacy musieli zdobyć 8 punktów, by przedłużyć nadzieje na zwycięstwo. Niestety nie zdobyli nawet jednego. W związku z tym Ukraińcy nie musieli nawet wychodzić na swoją część tego inningu. Wygrali 10-2 i to oni są w tej chwili najbliżej zajęcia 9. miejsca. Mimo tego Polacy wciąż mają szanse na tę pozycję, jednak najbardziej prawdopodobne są miejsca 10. i 11. Jutro naszych reprezentantów czeka spotkanie z Rosją.

Grupa E
Polska – Ukraina 2-10
Słowacja – Rosja 3-1

1. Ukraina 2-0
2. Polska 1-1
3. Słowacja 1-1
4. Rosja 0-2

Grupa F
Gruzja – Białoruś 3-13
Litwa – Austria 3-8

1. Austria 2-0
2. Białoruś 2-0
3. Gruzja 0-2
4. Litwa 0-2

Półfinały o 5. miejsce
Niemcy – Wielka Brytania 5-3
Chorwacja – Francja 3-9

Półfinały
Belgia – Holandia 5-10
Hiszpania – Czechy 3-7

Obstawiasz? Z nami wygrasz więcej! Sprawdź specjalną ofertę dla czytelników igrzyska24.pl!

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password