Baseball – ME U23: Z nieba do piekła…

W drugim meczu Mistrzostw Europy do lat 23 rywalami Polaków byli Brytyjczycy. Niestety Biało-Czerwoni przegrali ten mecz. Co więcej, stało się to w dramatycznych okolicznościach.

Spotkanie z Brytyjczykami dobrze rozpoczęło się dla Biało-Czerwonych. Po pierwszej zmianie Polacy prowadzili jednym punktem. Rywale nie byli w stanie nam zagrozić, natomiast nie zdołali się obronić przed stratą runów. Po odbiciu Kuby Wojtczaka obieg zaliczył Dominic Golubiewski.

Nasi baseballiści znacznie powiększyli swoje prowadzenie już w kolejnym inningu. Wyspiarze ponownie nie spisali się za dobrze w ataku, natomiast Polacy dołożyli 3 punkty. Po uderzeniu Filipa Nowickiego punkty zdobyli Kacper Kamiński i Radosław Zajda. Po błędzie rywali obieg wykonał również Maciej Wróblewski.

Podobnie, a nawet jeszcze lepiej wyglądała trzecia część spotkania. Polacy, zachowując czyste konto, podwoili prowadzenie. Brytyjczykom nie pomogło to, że na górce miotacza Elijah Hackney-Rose zastąpił Jacob Dean. Po uderzeniu Wróblewskiego punkty zdobyli Zajda, Kamiński i Miłosz Paprocki. Następnie to właśnie Wróblewski dobiegł do bazy domowej, po uderzeniu Golubiewskiego. Polacy prowadzili już 8-0.

W czwartej zmianie pierwszy punkt zdobyli baseballiści z Wysp Brytyjskich. Brak czujności Polaków wykorzystał Hayden Platt. Biało-Czerwoni nie zdołali tym razem odpowiedzieć, choć bliski tego był Kamiński. Piąty inning nie zmienił wyników.

W kolejnej rundzie następny punkcik dołożyli Wyspiarze. Po odbiciu Jordana Edmondsa obieg zanotował Richard Brereton. Biało-Czerwonych dopadła niemoc w ataku. Ponownie nie byli w stanie zdobyć punktu, ale wciąż mieli wysokie prowadzenie 8-2.

W siódmej części spotkania wynik nie uległ zmianie. Niesamowitej rzeczy dokonali za to nasi rywale w 8. zmianie. Po topie tegoż inningu… prowadzili. Zdobyli aż 7 runów. Najwyraźniej nie najlepszą decyzją była zmiana miotacza w szeregach polskiej ekipy (za Pawła Sztejkę wszedł Mateusz Szustek). Po odbiciu Edmondsa zapunktował Brereton, a po chwili z uderzenia Correna Browna skorzystał Platt. Polski sztab dokonał więc kolejnej zmiany miotacza. Szustka zastąpił Adrian Mularczyk. Niewiele to pomogło. Chwilę później Miguel Rodriguez wprowadził do bazy domowej Edmondsa i Jonathana Fretheima. Następnie odbicie Conrada Cornella wykorzystał Brown, uderzenie Beretona – Rodriguez, a Platt wprowadził Juan Diaz. Koncertową grę Wyspiarzy zakończyła dopiero kolejna zmiana miotacza. Mularczyka zastąpił Przemysław Kruczek. Przegrywający już 8-9 Biało-Czerwoni zdołali w tym inningu wyrównać. Błąd Brytyjczyków wykorzystał Golubiewski.

Ostatni regulaminowy – dziewiąty – inning nie przyniósł zmiany wyniku, co oznaczało, że gra będzie trwać dalej, gdyż do rozstrzygnięcia spotkania potrzeba extra inningu/inningów. W topie pierwszej z dodatkowych części nasi rywale zdobyli 3 punkty. Uderzenie Diaza wykorzystali Brown i Rory Chandler, a po chwili właśnie Diaza wprowadził do bazy domowej Bereton. To stawiało Polaków pod ścianą, na szczęście nasi baseballiści zdołali odpowiedzieć również trzema obiegami. Po odbiciu Wojtczaka punkt zdobył Wróblewski. Błąd Brytyjczyków wokorzystał po chwili Golubiewski, a wyrównanie przyniósł nam Wojtczak, który wykorzystał uderzenie Kamińskiego.

Ponieważ w dalszym ciągu nie mieliśmy rozstrzygnięcia, potrzebna była jeszcze jedna dodatkowa zmiana. Brytyjczycy zdołali zdobyć kolejny obieg. Odbicie Edmondsa wykorzystał Bereton. Polacy, choć byli bardzo blisko, niestety nie zdołali poprawić swojego dorobku. Musieli zatem przełknąć gorycz porażki.

Wyniki

Grupa B
Polska – Wielka Brytania 12-13
Austria – Hiszpania 0-3

1. Wielka Brytania 2-0
2. Hiszpania 2-0
3. Austria 0-2
4. Polska 0-2

Grupa A
Rosja – Holandia 1-9
Białoruś – Chorwacja 7-18

1. Chorwacja 2-0
2. Holandia 2-0
3. Białoruś 0-2
4. Rosja 0-2

Grupa C
Gruzja – Francja 2-24
Słowacja – Niemcy 0-21

1. Francja 2-0
2. Niemcy 2-0
3. Gruzja 0-2
4. Słowacja 0-2

Grupa D
Litwa – Belgia 0-8
Ukraina – Czechy 1-12

1. Belgia 2-0
2. Czechy 2-0
3. Litwa 0-2
4. Ukraina 0-2

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password