Baseball – ME U23: Zwycięstwo wyszarpane w końcówce!

Polacy mają za sobą ostatnie spotkanie fazy grupowej. Rywalami byli tym razem Austriacy, a mecz odbył się na ich terenie, na boisku w Wels. Wczoraj nasi baseballiści bardzo pechowo przegrali z Brytyjczykami, dziś na poprawę humorów w bardzo szczęśliwych okolicznościach wygrali!

Już w pierwszym inningu dzisiejszego spotkania sporą zaliczkę wypracowali sobie Austriacy. Zdobyli cztery punkty, przy jednym Polaków. Pierwszy z obiegów dla gospodarzy zanotował Moritz Scheicher, po odbiciu Felixa Zimmerle. Po chwili Odbicie Richarda Alzingera wykorzystał Severin Schutz. Następnie Philipp Eckel wprowadził do bazy domowej Zimmerle i Samuela Hackla. Polacy odpowiedzieli jedynie obiegiem Macieja Wróblewskiego, po uderzeniu Miłosza Paprockiego.

Aż pięć punktów Austriacy dołożyli w kolejnej zmianie. Najpierw odbicie Schutza wykorzystali Scheicher i Wenger-Oehn, po chwili on sam zaliczył obieg po uderzeniu Alzingera. Następnie Zimmerle i Alzinger dołożyli kolejne dwa punkty, wykorzystując błąd Polaków. Biało-Czerwoni nie byli w stanie zdobyć choćby punktu i przegrywali już 1-9.

Trzecia zmiana nie przyniosła zmiany rezultatu. W czwartej natomiast kolejne dwa punkty dołożyli gospodarze, co zwiastowało blamaż polskich baseballistów. Home run zaliczył Zimmerle, a odbicie Eckela wykorzystał Zimmerle. Polacy wciąż pokazywali niemoc w ataku.

Piąta część spotkania minimalnie zmniejszyła rozmiary prowadzenia Austriaków. Gospodarze nie zdobyli żadnego punktu, natomiast jeden obieg dla Polski uzyskał Jakub Wojtczak, notując home run.

Nagle nadzieję na odmianę losów tego spotkania tchnęła w Biało-Czerwonych szósta zmiana. Austriacy ponownie nie zdobyli bazy domowej, tymczasem Polacy dokonali tego aż pięć razy! Po uderzeniu Mateusza Szustka obieg wykonał Radosław Zajda, po chwili po odbiciu Wróblewskiego błąd rywali wykorzystał Jacek Wilk, a punkty zdołał zdobyć również Adrian Mularczyk. Następnie uderzenie Wojtczaka wykorzystał Wróblewski, a Miłosza Paprockiego wprowadził do bazy domowej Kacper Kamiński. Polacy przegrywali już „tylko” 7-11.

Siódma zmiana nie przyniosła zmiany rezultatu, za to w ósmej znów do swoich rywali zbliżyli się nasi baseballiści! Austriacy ponownie nie byli w stanie zdobyć runów. Za to po błędzie rywali punkty zdobyli Paprocki i Wojtczak.

Gospodarze nie zdobyli obiegów także w 9. inningu. To sprawiało, że Polacy mieli niemal wszystko w swoich rękach. Dwa punkty oznaczały wyrównanie i dalszą grę w extra zmianach, a trzy punkty dawały kolejne zwycięstwo. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania! Najpierw Wróblewski wykorzystał odbicie Wojtczka, następnie Dominic Golubiewski zaliczył obieg po uderzeniu Mularczyka, a wynik ustalił Wojtczak, kradnąc bazę domową!

Spotkanie to było niemal odwrotnością wczorajszego starcia z Brytyjczykami, w którym Polacy prowadzili 8-0, a przegrali 12-13. Dziś nasi baseballiści przegry 1-11, a wygrali 12-11! Zajęli zatem 3. miejsce w grupie B i teraz powalczą w grupie F o miejsca 9-12. Gdyby wczoraj wygrali, byliby w najlepszej ósemce… Cóż, może następnym razem! Rywalami w grupie F będą Rosjanie, Ukraińcy i Słowacy.

Wyniki

Grupa B
Polska – Austria 12-11
Hiszpania – Wielka Brytania 4-1

1. Hiszpania 3-0
2. Wielka Brytania 2-1
3. Polska 1-2
4. Austria 0-3

Grupa A
Rosja – Białoruś 2-1
Holandia – Chorwacja 18-3

1. Holandia 3-0
2. Chorwacja 2-1
3. Rosja 1-2
4. Białoruś 0-3

Grupa C
Niemcy – Francja 9-8
Słowacja – Gruzja 15-4

1. Niemcy 3-0
2. Francja 2-1
3. Słowacja 1-2
4. Gruzja 0-3

Grupa D
Ukraina – Litwa 15-5
Czechy – Belgia 17-0

1. Czechy 3-0
2. Belgia 2-1
3. Ukraina 1-2
4. Litwa 0-3


Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password