Baseball – Mistrzostwa Europy: Holendrzy z 22. tytułem!

W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy najwyższej klasy Holenderscy baseballiści potwierdzili swoją dominację na Starym Kontynencie. W finale zawodnicy Niderlandów pokonali 3-2 Hiszpanię. Był to wyrównany pojedynek, a do wyłonienia mistrza potrzebna była jedna ekstra zmiana. Na trzecim miejscu zakończyli Włosi.

Tegoroczne mistrzostwa Europy elity rozegrane zostały w holenderskim Hoofddorp. Gospodarze, którzy w historii swoich 30 wcześniejszych występów zawsze byli w finale, nie zawiedli swoich kibiców i sięgnęli po 22. tytuł. Pierwszy raz od 1955 roku, kiedy to zostali mistrzami, w finale byli Hiszpanie. Obydwie drużyny od początku świetnie się prezentowały, wygrywając wszystkie pojedynki grupowe. W drugiej rundzie grupowej znów niepokonani byli gospodarze, a zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego ulegli tylko im. Co więcej, przegrali tylko 1-0, a tak niski wynik jest w baseballu raczej rzadkością. To właśnie te drużyny spotkały się ponownie w finale.

W nim znów minimalnie lepsi okazali się Holendrzy. Gospodarze zdobyli przewagę dwóch biegów w drugim inningu. W kilku kolejnych rundach żaden zawodnik nie dobiegł do bazy domowej. Dopiero w ósmej zmianie Hiszpanie zdołali odrobić straty. W dziewiątej znów nie było punktów, więc potrzebny był ekstra inning. Jeden wystarczył, by to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zdobyli jeden bieg i obronili mistrzowski tytuł.

Warto wspomnieć, że w lipcu Polacy wygrali Mistrzostwa Europy grupy C rozegrane w Miejskiej Górce, dzięki czemu awansowali do grupy B.

R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 EZ
Holandia 3 0 2 0 0 0 0 0 0 0 1
Hiszpania 2 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0

Klasyfikacja końcowa:
1. Holandia
2. Hiszpania
3. Włochy
4. Niemcy
5. Czechy
6. Belgia
7. Francja
8. Szwecja
9. Wielka Brytania
10. Chorwacja
11. Grecja
12. Rosja

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password