Baseball – MŚ U18: Czwarty z rzędu triumf Amerykanów

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W nocy zakończyły się rozgrywane w kanadyjskim Thunder Bay Mistrzostwa Świata do lat 18 w baseballu. Sensacji nie było. Po raz czwarty z rzędu po złoto sięgnęli Amerykanie. W finale pokonali Koreę Południową. Brąz zdobyli Japończycy.

W turnieju, który rozpoczął się 1 września brało udział 12 drużyn. Rywalizacja rozpoczęła się od fazy grupowej. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Grupę A tworzyły Korea Południowa, Kanada, Australia, Tajwan, Włochy i Nikaragua. W grupie B natomiast rywalizowały Stany Zjednoczone, Japonia, Kuba, Holandia, Meksyk i Republika Południowej Afryki.

Bez porażki po fazie grupowej były Korea Południowa i Stany Zjednoczone. Do drugiej fazy grupowej weszły poza nimi Japonia, Australia, Kanada i Kuba. Reszta drużyn spotkała się w grupie pocieszenia o miejsca 7.-12.

W drugiej fazie wciąż porażki nie zaznali Amerykanie, dzięki czemu weszli do finału. W nim zmierzyli się z Koreą Południową, którą zdołali pokonać jako jedyni. W pojedynku o brąz zmierzył się Kanada i Japonia.

W medalowych pojedynkach nie było wątpliwości komu należały się jakie krążki. W meczu o brąz Japończycy wygrali 8-1, a w finale Amerykanie wygrali jeszcze wyraźniej – 8-0.

Wyniki:

Szymon Frąckiewicz518 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password