Baseball – Puchar świata U23: Japończycy wygrywają turniej; kapitalna postawa Panamy


W nocy zakończyła się druga edycja organizowanego przez WBSC Pucharu Świata do lat 23. Niestety w Meksyku nie było reprezentantów Polski. Zgodnie z przewidywaniami wygrali pierwsi w światowym rankingu Japończycy, na drugim uplasowała się ekipa z Australii, 3. miejsce zajęła Korea Południowa, a czwarte, dość nieoczekiwanie, Panama.

W turnieju brało udział 12 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. W grupie A rywalizowały ekipy Panamy, Korei Południowej, Meksyku, Wenezueli, Czech i RPA. W grupie B mogliśmy oglądać zmagania Japonii, Australii, Nikaragui, Tajwanu, Argentyny i Austrii. Spotkania odbywały się na stadionach w Monterrey, Saltillo i Cadereyta.

Trzy pierwsze zespoły z obydwu grup awansowały do „Super Grupy”, a trzy ostatnie do „Grupy Pocieszenia”. W tej pierwszej z kompletem zwycięstw znalazły się Japonia i Panama, a obok nich Korea Południowa, Meksyk, Australia i Nikaragua. Te drużyny walczyły później o udział w finale, lub chociaż w meczu o 3. miejsce. Sensacyjnie zabrakło w tym gronie obrońców tytułu z Tajwanu, którzy (notabene „na pocieszenie”) wygrali Grupę Pocieszenia. W turnieju nie oglądaliśmy większych sensacji, poza świetnie spisującą się Panamą. Zawodnicy z tego kraju okazali się być jedynymi pogromcami ekipy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Na ich nieszczęście nie wystarczyło to do tego, by stanąć na podium. Mimo, że w Super Grupie zajęli 3. miejsce, to w pojedynku o brąz ulegli 5-3 ekipie Korei Południowej, choć losy spotkania ważyły się do ostatnich chwil. W finale zagrali Japończycy i Australijczycy. Nie było zaskoczenia. Azjaci wygrali aż 10-3 i to oni, przez kolejne dwa lata, mogą się poszczycić tytułem mistrza świata do lat 23!

Klasyfikacja:
1, Japonia
2. Australia
3. Korea Południowa
4. Tajwan
5. Meksyk
6. Nikaragua
7. Tajwan
8. Wenezuela
9. Argentyna
10. Czechy
11. Republika Południowej Afryki
12. AustriaSzymon Frąckiewicz434 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password