Baseball – Puchar świata U23: Japończycy wygrywają turniej; kapitalna postawa Panamy

W nocy zakończyła się druga edycja organizowanego przez WBSC Pucharu Świata do lat 23. Niestety w Meksyku nie było reprezentantów Polski. Zgodnie z przewidywaniami wygrali pierwsi w światowym rankingu Japończycy, na drugim uplasowała się ekipa z Australii, 3. miejsce zajęła Korea Południowa, a czwarte, dość nieoczekiwanie, Panama.

W turnieju brało udział 12 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. W grupie A rywalizowały ekipy Panamy, Korei Południowej, Meksyku, Wenezueli, Czech i RPA. W grupie B mogliśmy oglądać zmagania Japonii, Australii, Nikaragui, Tajwanu, Argentyny i Austrii. Spotkania odbywały się na stadionach w Monterrey, Saltillo i Cadereyta.

Trzy pierwsze zespoły z obydwu grup awansowały do „Super Grupy”, a trzy ostatnie do „Grupy Pocieszenia”. W tej pierwszej z kompletem zwycięstw znalazły się Japonia i Panama, a obok nich Korea Południowa, Meksyk, Australia i Nikaragua. Te drużyny walczyły później o udział w finale, lub chociaż w meczu o 3. miejsce. Sensacyjnie zabrakło w tym gronie obrońców tytułu z Tajwanu, którzy (notabene „na pocieszenie”) wygrali Grupę Pocieszenia. W turnieju nie oglądaliśmy większych sensacji, poza świetnie spisującą się Panamą. Zawodnicy z tego kraju okazali się być jedynymi pogromcami ekipy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Na ich nieszczęście nie wystarczyło to do tego, by stanąć na podium. Mimo, że w Super Grupie zajęli 3. miejsce, to w pojedynku o brąz ulegli 5-3 ekipie Korei Południowej, choć losy spotkania ważyły się do ostatnich chwil. W finale zagrali Japończycy i Australijczycy. Nie było zaskoczenia. Azjaci wygrali aż 10-3 i to oni, przez kolejne dwa lata, mogą się poszczycić tytułem mistrza świata do lat 23!

Klasyfikacja:
1, Japonia
2. Australia
3. Korea Południowa
4. Tajwan
5. Meksyk
6. Nikaragua
7. Tajwan
8. Wenezuela
9. Argentyna
10. Czechy
11. Republika Południowej Afryki
12. Austria

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password