Baseball – WBC 2017: Druga porażka Izraela, pierwsza Dominikany

Tokijska grupa E zakończyła już drugą fazę turnieju. Do półfinałów awansowały ekipy Japonii i Holandii. Tymczasem w San Diego odbył się pierwszy mecz drugiej fazy w grupie F, w którym Portoryko niespodziewanie pokonało broniącą tytułu Dominikanę.

Portoryko – Dominikana
Dominikańczycy jak dotąd świetnie radzili sobie w tegorocznym turnieju i w pierwszej fazie grupowej nie zanotowali żadnej porażki. Dziś w nocy ulegli jednak doskonale przygotowanym do tych rozgrywek i wciąż niepokonanym Portorykańczykom. Pierwszy punkt zawodnicy z terytorium zależnego od Stanów Zjednoczonych zdobyli już w pierwszym inningu. Straty Dominikany odrobił zaliczając home run już w kolejnej zmianie Nelson Cruz. Potem obiegi zaliczało już tylko Portoryko. Jedno „oczko” dołożyli w czwartej rundzie, a w szóstej home run za jeden punkt Yadiera Moliny przypieczętował ich triumf. W przedostatniej zmianie, za kłótnie z sędzią, na trybuny odesłany został szkoleniowiec Dominikany – Tony Pena.

R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 EZ W B
Portoryko 3 1 0 0 1 0 1 0 0 X  – 6 0
Dominikana 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0  – 6 1

Kuba – Holandia
W kapitalnej formie są Holendrzy. Najlepsza drużyna Starego Kontynentu rozbiła Kubę. Spotkanie zakończyło się już po siedmiu inningach, gdyż dalsza gra nie miała sensu. Już w pierwszej zmianie Oranje zaliczyli trzy obiegi. Jeden dołożyli w kolejnej, a jeszcze trzy, z czego dwa przyniósł home run Yurendella de Castera. Ostatecznie odskoczyli rywalom w czwartej rundzie, w której zdobyli aż pięć punktów. Jedno „oczko” zdobyli w piątym inningu, w którym „honorowy” punkt zdobyła też ekipa z Kuby. Ostateczny wynik ustalony został po jednym punkcie z, w tym wypadku ostatniej, siódmej zmiany.

R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 EZ W B
Kuba 1 0 0 0 0 1 0 0  X  X 5 2
Holandia 14 3 1 3 5 1 0 1  X X  – 13 0

Japonia – Izrael
Japonia jako niepokonana wchodzi do półfinałów w Los Angeles, po tym jak pewnie pokonała i wyeliminowała reprezentację Izraela, która i tak osiągnęła historyczny sukces. Długo kibice w Tokio nie oglądali w tym spotkaniu punktów, jednak w szóstej zmianie Japończycy rozwiązali worek z obiegami zdobywając ich aż pięć. Home run w tej rundzie zdobył Yoshitomo Tsutsugoh. Kolejne trzy punkty Japończycy dołożyli w przedostatniej zmianie. W ostatnim inningu reprezentanci Izraela zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki o trzy „oczka”.

R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 EZ W B
Japonia 8 0 0 0 0 0 5 0 3 X  – 13 1
Izrael 3 0 0 0 0 0 0 0 0 3  – 5 0

Szymon Frąckiewicz536 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password