Baseball – WBC 2017: Izrael wygrywa grupę A

Reprezentacja Izraela pisze swoją historię! Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nad Holandią wygrał grupę A, rozgrywającą swoje mecze w Seulu. Na otarcie łez z Tajwanem wygrała Korea Południowa. Najmniejszych szans Chińczykom nie dała ekipa Australii.

Izrael – Holandia
Spotkanie dwóch drużyn pewnych awansu do drugiej rundy ekip, które zaskoczyły na tegorocznym turnieju, pokonując wyżej notowanych rywali, o pierwsze miejsce w grupie A. Ciężko powiedzieć, czy kolejne zwycięstwo Izraela może nas jeszcze zaskoczyć, niemniej jednak ten piękny sen Żydów wciąż trwa.

Zespół Oranje pokonali rezultatem 4-2. Izrael świetnie zaczął. Już na pierwszej zmianie wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Holendrzy odrobili jeden punkt w trzecim inningu. Prowadzący dołożyli kolejne „oczko” 3 zmiany później. Europejczycy zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki w przedostatniej zmianie.

R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 EZ W B
Izrael 4 3 0 0 0 0 1 0 0 0  – 8 2
Holandia 2 0 0 1 0 0 0 0 1 X  – 5 1

Tajwan – Korea Południowa
Gospodarze grupy A na pewno są bardzo zawiedzeni tym, że kończą udział w turnieju już po pierwszej fazie grupowej. Podobnie jak ich rywale z Tajwanu. Ci pierwsi mogą się dziś jednak uśmiechnąć, gdyż pokonując zawodników z Republiki Chińskiej 11-8 po fascynującym pojedynku zakończonym dodatkowym inningiem zapewnili sobie udział w kolejnej edycji turnieju.

Na prowadzenie gospodarze wyszli już po pierwszej zmianie. Było ono jednak minimalne, jednopunktowe. Prawdziwy grad punktów miał miejsce w kolejnym inningu. Trzy „oczka” pojawiły się na koncie Chińczyków z Tajwanu, a pięć na koncie Koreańczyków z południa. Po dwa punkty oba zespoły dołożyły na czwartej zmianie. Tajwan odrobił straty, dorzucając dwa punkty w szóstym i jeden w siódmym inningu. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebna była ekstra zmiana. W niej trzech Koreańczyków dobiegło do bazy domowej, osładzając nieco zebranym na stadionie w Seulu kibicom ten nieudany turniej.

R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 EZ W B
Tajwan 8 0 3 0 2 0 2 1 0 0 0 13 1
Korea Południowa 11 1 5 0 2 0 0 0 0 0 3 18 0

Chiny – Australia
W tokijskiej grupie B odbył się dziś pojedynek Chin i Australii. Bez najmniejszych problemów zwycięsko wyszli z niego baseballiści z Antypodów, którzy rozbili swoich rywali 11-0. Na dwupunktowe prowadzenie Australijczycy wyszli w trzeciej zmianie po tym, jak home run zaliczył Luke Hughes. Kolejnych dwóch zawodników dotarło do bazy domowej w następnym inningu. Trzy oczka ekipa Jona Deeble’a dołożyła na siódmej zmianie, a cztery na ósmej. Tym samym nie było nawet potrzeby rozgrywania dziewiątego inningu.

R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 EZ W B
Chiny 0 0 0 0 0 0 0 0 0 X  – 5 0
Australia 11 0 0 2 2 0 0 3 4 X  – 9 0

Szymon Frąckiewicz518 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password