Baseball – WBC 2017: Portoryko w finale po thrillerze z Holandią

Niepokonane wciąż Portoryko melduje się w finale! Baseballiści z Karaibów po zaciętym boju, w którym do rozstrzygnięcia potrzeba było dwóch ekstra zmian, pokonali Holandię i powalczą o swój pierwszy tytuł. Rywala poznają jutro, po spotkaniu Japonii z USA.

Mecz był bardzo wyrównany od samego początku. Po pierwszej zmianie na tablicy wyników widniał rezultat 2-2. Jednak jeszcze przed pierwszymi w tym spotkaniu obiegami doszło do kuriozalnej sytuacji, w której Holender Jurickson Profar żywiołowo celebrował zdobycie pierwsze bazy i w zapomnieniu… opuścił ją. Przytomnie zareagowali Portorykańczycy. Łapacz Yadier Molina, który miał piłkę w rękach, podał do pilnującego Profara T.J. Rivery, a ten wyautował Holendra.

W drugim inningu zawodnicy z Karaibów wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Holendrzy wyrównali w piątej rundzie, a do końca podstawowej liczby zmian wynik nie uległ zmianie. Nastała potrzeba rozegrania extra inningu.

W pierwszym żadna z drużyn nie powiększyła swojego dorobku, ale w drugim dokonała tego ekipa Portoryko i to ona zagra w czwartek o 2:00 w nocy polskiego czasu (środa godz. 18:00 czasu lokalnego) w tegorocznym finale!

R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 EZ W B
Portoryko  4 2 1 0 0 0 0 0 0 0 1 12 0
Holandia 3 2 0 0 0 1 0 0 0 0 0 11 0

Szymon Frąckiewicz518 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password