Baseball – WBC 2017: Sensacyjna porażka współgospodarzy na inaugurację!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Na początek tegorocznej edycji World Baseball Classic reprezentacja Korei Południowej podejmowała w swojej stolicy – Seulu, ekipę Izraela. Niespodziewanie to właśnie przyjezdna ekipa wygrała po bardzo wyrównanym pojedynku.

Pierwszy pojedynek i od razu wielkie emocje! Reprezentacja Izraela niespodziewanie pokonała po dogrywce Koreę Południową.

Pierwszy punkt już w drugim inningu padł łupem Żydów. Po uderzeniu Tylera Kriegera do bazy domowej dobiegł Nate Freiman. Koreańczycy zdołali wyrównać trzy zmiany później. Dobre zagranie Seo Geong-Changa wykorzystał Hur Kyoung-Min. W kolejnych rundach żadna z drużyn nie zdobyła punktu i potrzebny był extra inning. W nim zawodnicy przyjezdnych dołożyli kolejny punkt. Mike Meyers nie dał się wyautować po uderzeniu Scotta Burchama. Tuż po tym, jak w ostatniej akcji Josh Zeid zmusił Dae-Ho Lee do trzech fauli, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo, on i wszyscy jego koledzy nie mogli powstrzymać euforii.

Trudno się dziwić, to był pierwszy mecz Izraela na WBC i od razu sensacyjnie wygrany. Kraj ten jest notowany w rankingu WBSC na 41. miejscu (jedną pozycję z reprezentacją Polski), a Korea Południowa na 3.! Ciężko było się spodziewać takiego wyniku, nawet biorąc pod uwagę fakt, że na WBC w kadrze bliskowschodniego kraju mogą grać zawodnicy o żydowskich korzeniach.

R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 EZ W B
Korea Południowa 1 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 7 0
Izrael 2 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 8 0

R – run (dobiegnięcie do bazy domowej)
1-9 – kolejne zmieny = inningi
EZ – ekstra zmiana = extra inning
W – Wybicia
B – Błędy

Szymon Frąckiewicz518 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password