Baseball – WBC 2017: USA pokonało Japonię i zagra w finale!

Wiemy już, że w nocy poznamy trzeciego w historii zwycięzcę World Baseball Classic. Zostanie nim albo wyśmienicie prezentująca się w tym roku ekipa Portoryko, albo goszcząca finał drużyna Stanów Zjednoczonych, która w półfinale sensacyjnie odprawiła Japonię, dotąd niepokonaną.

W latach 2006 i 2009 turniej WBC wygrywała Japonia. Cztery lata temu puchar wznosili baseballiści z Dominikany. W tym roku w poczet zwycięzców najbardziej prestiżowego turnieju wpisze się Portoryko lub USA.

Dziś w nocy polskiego czasu, niesieni dopingiem swoich kibiców Amerykanie zaskoczyli i po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonali Japonię. Na prowadzenie podopieczni Jima Leylanda wyszli w czwartym inningu. Po uderzeniu Andre McCutchena z drugiej bazy do „domu” przebiegł Christian Yelich, osiągając w swoim sprincie prędkość ponad 33 kilometrów na godzinę! Wyrównanie Japończykom przyniósł home run Ryosuke Kikuchiego w szóstej zmianie. Zwycięski dla gospodarzy obieg zaliczył w ósmej rundzie Brandon Crawford, po zagraniu Adama Jones’a.

R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 EZ W B
Japonia 1 0 0 0 0 0 1 0 0 0  – 4 1
Stany Zjednoczone 2 0 0 0 1 0 0 0 1 0  – 6 0

Szymon Frąckiewicz518 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password