Baseball: Wielkie (nie tylko baseballowe) ambicje Gujany!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Gujana nieszczególnie kojarzy nam się ze sportem. Niektórym może w ogóle z niczym. Jedyny medal w historii ich występów na igrzyskach to brąz Michaela Anthony’ego w boksie w 1980. Tymczasem ten stan rzeczy może się wkrótce zmienić! Baseballowa federacja tego kraju buduje największy kompleks multisportowy w regionie!

Gujana leży w północnej części Ameryki Południowej, jednak ze względu na swą historię, kulturę i tradycje jest zaliczana do krajów Karaibskich. Jest to kraj o ludności porównywalnej z Łodzią, którego większość terytorium stanowi amazońska dżungla. W związku z tym nie dziwi, iż raczej nie słyszymy wiele o gujańskich sportowcach.

Robin Singh, prezydent gujańskiej federacji baseballu (warto nadmienić, że reprezentacja baseballowa tego kraju nawet nie ma obecnie na swoim koncie punktów w rankingu WBSC), ma wielki plany, które bazują oczywiście na jego dyscyplinie, jednak nie ograniczają się do niej. Ma to być największy kompleks sportowy w anglojęzycznym karaibskim kraju.

Zaplanowano trzy fazowy projekt. Na pierwszą rząd przeznaczył już 10 hektarów powierzchni. Mają się tam znaleźć dwa oświetlone boiska baseballowe, jedno boisko piłkarskie i mająca ponad 1,5 hektara powierzchni hala sportowa (w której możnaby trenować futsal, hokej, judo, tenis ziemny i stołowy) oraz szkoła wyższa. Wszystko to zasilane ekologicznie – panelami słonecznymi. Po zakończeniu trzeciej fazy projektu obiekt ma zajmować aż 40 hektarów. Robert Singh twierdzi, iż mógłby on być czynny 24 na dobę, 7 dni w tygodniu.

Gujański sport czekają złote lata? Z czasem się okaże, niemniej cieszy, że coraz więcej państw, o których 15 lat temu nie pomyślelibyśmy w kontekście sukcesów sportowych, stawia na rozwój sportu. Odbija się to wyraźnie na klasyfikacjach medalowych z każdych kolejnych igrzysk.

Źródło: guyanachronicle.com

Szymon Frąckiewicz518 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password