Basen dla waterpolistów ukończony

W Edmonton trwa światowy turniej kwalifikacyjny do Igrzysk w piłce wodnej mężczyzn, tymczasem jak podaje london2012.com w stolicy Anglii zakończono budowę obiektu, w którym startować będą w trakcie igrzysk piłkarze wodni.

To już jeden z ostatnich obiektów, które nie były jeszcze ukończone jeśli chodzi o prac konstrukcyjne. Stało się to na miesiąc przed planowanym terminem. Jest to obiekt specyficzny – jak w iadomo piłka wodna nie należy do sportów narodowych w Wielkiej Brytanii i budowa stałego basenu dla waterpolistów byłaby bezsensowna – zapewne bardzo kosztowna, a po igrzyskach trudno byłoby gospodarzom znaleźć sposób na wykorzystywanie obiektu. Dlatego też wybudowano obiekt tymczasowy, który po zakończeniu Igrzysk zostanie rozebrany.

A i tak jest to obiekt imponujący – pokryty srebrnym plastikowym (ulegającym recyclingowi) dachem pomieścił basen treningowy, basen do rozgrywania turnieju w piłce wodnej pań i panów, w którym zmieszczą się trzy miliony litrów wody. Ponadto jest tam widowania na 5000 kibiców.

Budowa obiektu trwała raptem 13 miesięcy.

Źródło: london2012.com

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password