Berlin: Dobre wyniki polskich lekkoatletów

Podczas mityngu ISTAF w Berlinie udany start zaliczyli polscy olimpijczycy. Tomasz Majewski w konkursie pchnięcia kulą zajął drugie miejsce. Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski stanęli na najniższym stopniu podium.

Mistrz olimpijski z Londynu po raz kolejny w tym sezonie przegrał minimalnie z Reesem Hoffą. Amerykanin pokonał Majewskiego o 6cm. Polak w najlepszym swoim pchnięciu uzyskał odległość 21,31m. Na trzecim miejscu zakończył zawody Amerykanin – Ryan Whiting (21,17m).

Bardzo dobrą formę zaprezentował w konkursie rzutu dyskiem Piotr Małachowski. Polak dwukrotnie rzucił ponad 65 metrów. W najlepszej próbie udało mu się osiągnąć 66,17m. Tym razem jednak wicemistrz olimpijski z Pekinu musiał uznać wyższość Niemca – Roberta Hartinga (67,40m) i Litwina – Virgilijusa Aleknę (66,63m).

W konkursie rzutu młotem pań wystąpiła wicemistrzyni olimpijska z Londynu – Anita Włodarczyk. Polka nie zdołała jednak posłać młota poza granicę 75 metrów. Ostatecznie tegoroczna mistrzyni Europy uplasowała się na  trzecim miejscu (wynik – 73,80m). Zwyciężyła rekordzistka globu – Betty Heidler (75,18m). Na drugim miejscu została sklasyfikowana Kubanka – Yipsi Moreno (73,87m). Złota medalistka tegorocznych Igrzysk – Tatyana Lysenko (Rosja) zajęła czwarte miejsce – 72,39m.

W pierwszym biegu na dystansie 100 metrów wystąpił Kamil Masztak. Polski sprinter uplasował się na szóstym miejscu (czas – 10,60). Najlepszy czas w Berlinie w tej konkurencji osiągnął – Kemar Bailey – Cole (Jamajka) – 10,00.

W biegu na 400 metrów przez płotki zaprezentował się brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2007 roku – Marek Plawgo. Niestety polski płotkarz nie może wrócić do formy sprzed kilku laty. W Berlinie nasz reprezentant uplasował się na siódmym miejscu (czas – 51,34m). Zwyciężył mistrz olimpijski z Londynu – Felix Sanchez (Dominikana) – 48,89.

W słabszej serii na dystansie 100m kobiet zwyciężyła Daria Korczyńska. Polka uzyskała jednak przeciętny czas – 11,64. Najlepiej w mityngu berlińskim zaprezentowała się Kelly – Ann Baptiste (Trynidad i Tobago) – 11,25.

W biegu przeszkodowym na 3000m z przeszkodami triumfowała Etiopka – Sofia Assefa (9:21,64). Polka – Katarzyna Kowalska nie zdołała ukończyć biegu.

Bardzo słaby wynik w konkursie rzutu dyskiem osiągnęła Żaneta Glanc (56,47m). Polka została sklasyfikowana na ostatnim, dziewiątym miejscu. Najlepszą odległość uzyskała Kubanka – Yarelys Barrios (66,59m)