Beznadzieja w Moskwie

Beznadziejnie spisują się młodzi Polscy szermierze na Mistrzostwach Świata Juniorów i Kadetów w Moskwie. Jak dotychczas w 12 turniejach indywidualnych mieliśmy tylko jednego Polaka w czołowej ósemce.  Dla przypomnienia był to Sebastian Majgier – srebrny medalista w szpadzie kadetów. Ostatnie dwa dni mogły tylko pogłębić depresyjny nastrój w polskiej ekipie.

W zawodach szablistek zobaczyliśmy w dniu wczorajszym trzy reprezentantki Polski. Żadna z nich nie wygrała więcej niż jedną walkę i w efekcie zajęły słabe miejsca w klasyfikacji końcowej. Martyna Wątora była 17., Weronika Maciejewska 40., a Angelika Wątor 51. Wczoraj rozgrywano także turniej floretu juniorów. Najlepiej z Polaków spisał się Krystian Gryglewski, który odpadł w 1/16 finału i sklasyfikowany został na 23. miejscu. Pozostali nasi reprezentanci przegrali już pierwsze swoje walki w eliminacjach bezpośrednich i zajęli odległe miejsca: Damian Koper 36. a Michał Siess 44.

Dziś na planszach w Moskwie zaprezentowali się specjaliści i specjalistki walk na szpady. Sformułowania „specjaliści” nie można niestety zastosować do Polaków starających się walczyć w mistrzostwach. Jagoda Zagała wygrała dwie pierwsze walki, by w pojedynku o wejście do czołowej ósemki uznać wyższość Włoszki Giulii Guerra. Jagoda sklasyfikowana została na miejscu 13. Już na drugiej walce zakończyły rywalizacje pozostałe Polki: Aleksandra Zamachowska (miejsce 18.) i Kamila Strug (30.). Start naszego jedynego szpadzisty należałoby pominąć milczeniem, ale reporterski obowiązek nakazuje nadmienić, ze przegrał on walkę o wejście do 1/32 finału z Czechem Habartą.

Z sukcesów cieszą się inni. Głównie przedstawiciele nacji mocnych i w szermierce dorosłych: Rosji, Włoch, USA, Korei. Ale są i niespodzianki – na szermierczą potęgę zaczyna wyrastać Izrael, który ma na koncie już dwa złote krążki. Od jutra w Moskwie turnieje drużynowe. Może one choć trochę poprawią nam humory?

Medaliści z 4 – 5.04:

Floret juniorów:

1. Timur Safin (Rosja)

2. Daniele Garozzo (Włochy)

3. Alexander Massialas (USA) i Theodoros akis (Grecja)

Szpada juniorów

1. Park Sangyoung (Korea Południowa)

2. Daniel Berta (Węgry)

3. Guillem Sanchez Rodriguez (Hiszpania) i Sergey Bida (Rosja)

Szpada juniorek:

1. Tataian Gudkowa (Rosja)

2. Aastasia Ivchenko (Ukraina)

3. Lin Sheng (Chiny) i Katrina Lehis (Estonia)

Szabla juniorek:

1. Yana Egorian (Rosja)

2. Caterina avarria (Włochy)

3. Martina Petraglia (Włochy) i Saoussen Boudiaf (Francja)

 

Klasyfikacja medalowa po turniejach indywidualnych:

1. Rosja 5-0-3

2. Korea Południowa 3-0-1

3. Izrael 2-0-0

4. Włochy 1-4-3

5. Japonia 1-0-1

6. USA 0-3-6

7. Węgry 0-2-2

8. Chiny 0-1-2

9. Polska 0-1-0

9. Ukraina 0-1-0

11. Niemcy 0-0-2

12. Francja 0-0-1

12. Grecja 0-0-1

12. Estonia 0-0-1

12. Hiszapnai 0-0-1

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password