Biało-czerwona sensacja w Paryżu! Martyn Pawelski mistrzem turnieju Longines Future Tennis Aces!

Dziś przed południem, gdy do meczu na korcie Philippe’a Chatriera w Paryżu przygotowywały się Alize Cornet i Agnieszka Radwańska świat obiegła informacja o triumfie polskiego tenisisty w prestiżowym turnieju do lat 12 Longines Future Tennis Aces! 

Martyn Pawelski urodzony w Niemczech, na co dzień reprezentujący barwy Mostostalu Zabrze, wygrał w finale turnieju pod egidą znanej marki Longines z reprezentantem Hong-Kongu Chakiem Lam Coleman Wongą 2:4, 4:3, 7:6!

Mecze tego turnieju odbywały się na otwartym korcie w paryskiej dzielnicy La Defense. W imprezie wzięło udział 20. zawodników. Najpierw rywalizacja toczyła się w grupach, z których najlepsi awansowali do ćwierćfinałów.

Oprócz pamiątkowego pucharu Polak otrzymał również stypendium od Longines, które będzie miał zagwarantowane do 16. roku życia! Turniej Longines Future Tennis Aces rozgrywany jest od 2010 roku. Naprzemiennie grają w nim dziewczęta i chłopcy. Triumf Pawelskiego jest pierwszym sukcesem polskiego tenisisty w historii tej imprezy.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password