Biathlon: Bjoerndalen nie kończy kariery!

Ole Einar Bjoerndalen zmienił swoje wcześniejsze plany i będzie kontynuować biathlonową karierę jeszcze przez 2 lata. Norweg zamierza wystąpić na Mistrzostwach Świata w Oslo w 2016 roku.

Tak brzmi komunikat Bjoerndalena, który wysłał do swoich fanów na Facebooku:

„Drodzy fani biathlonu, moja kariera będzie kontynuowana!

Przed tym sezonem byłem pewien, że to mój ostatni sezon jako biathlonista ze światowej czołówki. Planowałem zakończyć karierę i zacząć nowe życie. Jednak w trakcie tego sezonu zdałem sobie sprawę, że chcę więcej. Nie mogłem pozbyć się tej myśli przed i w trakcie Igrzysk w Soczi. Po powrocie do domu dyskutowałem z moim teamem, że powinienem przemyśleć tę decyzję. Zdecydowaliśmy, że będę kontynuować karierę aż do Mistrzostw Świata w Olso w 2016 roku!

Czekam teraz na ostatnie 3 zawody Pucharu Świata w Pokljuce, Kontiolahti i Holmenkollen i na start letniego okresu przygotowawczego do kolejnego sezonu.

To wspaniałe uczucie, móc podjąć taką decyzję i nie mogę się doczekać kolejnych dwóch lat, gdyż kocham ten sport i kocham swoje życie jako biathlonista.

Pozdrawiam, Ole”

Przypomnijmy: Ole Einar Bjoerndalen jest rekordzistą pod względem ilości zdobytych medali zimowych igrzysk olimpijskich. W swoim dorobku ma 8 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy krążek. Jest także 19-krotnym mistrzem świata, oraz 6-krotnie zdobywał Kryształową Kulę za triumf w Pucharze Świata.

Więcej o Norwegu: Ole Einar Bjoerndalen – największy z największych

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password