Biathlon – ME: Dominacja Rosjan na 20 km

Duszniki – Zdrój goszczą od dziś do 29 stycznia biathlonistów podczas mistrzostw Europy. W pierwszej konkurencji na 20 km dominowali Rosjanie. Polacy spisali się słabo.

W czołowej „szóstce” rywalizacji na 20 km z czterokrotnym strzelaniem było aż pięciu Rosjan. Złoty medal zdobył Alexander Loginov, który tylko podczas pierwszej wizyty na strzelnicy miał jeden błąd. Dzięki dobremu czasu biegu jedna doliczona minuta do końcowego rezultatu nie przeszkodziła mu w odniesieniu zwycięstwa, mimo że dwie pozostałe lokaty na podium zajęli biathloniści, którzy nie pudłowali. Na 2. miejscu został sklasyfikowany Bułgar Krasimir Anev ze stratą nieco ponad dziesięciu sekund do Loginova. Na najniższym stopniu podium uplasował się Rosjanin Alexey Slepov. Jego a triumfatora dzieliły na mecie 53 sekundy.

Polacy uplasowali się poza „40”. 43. był Grzegorz Guzik (3 błędy na strzelnicy, 5:08.1 sekund straty do zwycięzcy), 44. – Łukasz Szczurek (2 błędy, 5:22.9 straty), 84. – Tomasz Zięba (4 błędy, 9:32.6 straty), 85. – Andrzej Nędza-Kubiniec (7 błędów, 9:54.2 straty) a Tomasz Jurczak – 111. (14 błędów, 20:19.4). Zawody ukończyło 114-stu biatlonistów.

Na Jamrozowej Polanie w Dusznikach Zdrój o godzinie 13:30 rozpocznie się bieg na 15 km pań.