Biathlon – ME: Drugie złoto Loginova w Dusznikach-Zdroju

Rosjanin Alexander Loginov wygrał w Dusznikach-Zdroju bieg pościgowy Mistrzostw Europy w biathlonie. Rywalizacja na trasach województwa dolnośląskiego jest zaliczana do klasyfikacji Pucharu IBU. Rosjanin wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Jewgienija Garaniczewa i Łotysza Andersa Rastorgujevsa. 

Alexander Loginov najlepszy był już w środę w rozpoczynającym zawody biegu indywidualnym na 20 kilometrów. Wtedy wyprzedził Krasimira Aneva i Aleksieja Slepova. Dziś złoty medalista startował z numerem drugim i musiał gonić tylko Bułgara Vladimira Ilieva. Przyszło mu to jednak zupełnie łatwo, bo wczorajszy zwycięzca sprintu na pierwszym, trzecim i czwartym strzelaniu pudłował dwukrotnie i spadł aż na 11. pozycję. Loginov objął prowadzenie już po pierwszej wizycie na strzelnicy i nie oddał go do samego końca.

Najlepiej dysponowany biegowo i strzelecko był dziś kolega Loginova z reprezentacji – Jewgienij Garaniczew. Startując z dalekim 17. numerem musiał przebijać się przez sporą grupę zawodników. Już po bezbłędnym pierwszym strzelaniu Rosjanin awansował na 5. lokatę, a w kolejnych trzech wizytach na strzelnicy pomylił się tylko jeden raz i przegrał z Loginovem o 27,8 sekundy, plasując się na drugiej lokacie. Na trzecim miejscu – mimo aż czterech pudeł – uplasował się dziś Anders Rastorgujevs, który we wczorajszym sprincie otarł się o brąz, zajmując czwartą lokatę.

Przed panami w Dusznikach-Zdroju jeszcze tylko niedzielne starty – na spółkę z kobietami. O godzinie 10 odbędą się supermiksty, a trzy godziny później na trasę wyjadą sztafety mieszane.  Dziś na trasie jeszcze wielkie emocje dla polskich kibiców – w biegu pościgowym kobiet liczymy na medal Magdaleny Gwizdoń, która we wczorajszym sprincie była 6.

Wyniki:

1. Alexander Loginov – Rosja – 31:46,2
2. Jewgienij Garaniczew – Rosja +27,8
3. Anders Rastorgujevs – Łotwa +59,5

Radosław Kępys497 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Andrzej

Andrzej Nędza-Kubiniec

Grzegorz

Grzegorz Guzik

Kamila

Kamila Żuk

Monika

Monika Hojnisz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password