Biathlon – ME: Gwizdoń otarła się o medal

Szóste miejsce Magdaleny Gwizdoń to na razie najlepszy wynik polskiej zawodniczki na mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju. Rezultat ten nasza najbardziej doświadczona biathlonistka odniosła w biegu sprinterskim.

Gwizdoń swój wynik zawdzięcza nie tylko bardzo dobrej postawie biegowej, ale też strzeleckiej – w pozycji leżąc była bezbłędna, jednak. niestety, raz spudłowała w pozycji stojąc. W efekcie do zwyciężczyni, Juliji Dżymy, straciła na mecie blisko 50 sekund. Do drugiej Swietłany Slepcowej zabrakło jej jednak już tylko 23 sekundy, a do trzeciej Iryny Starych 12.

Bardzo dobrze spisała się też Monika Hojnisz – ona także spudłowała raz w stójce i zakończyła zmagania na 16. pozycji. O dużym pechu może z kolei mówić Krystyna Guzik – w pozycji leżąc nie trafiła do celu tylko raz, ale podczas drugiej wizyty na strzelnicy pomyliła się aż trzykrotnie, spadając na 44. miejsce. W trakcie ostatniego okrążenia jednak pobiegła bardzo dobrze, awansując ostatecznie na 34. miejsce. Tuż za nią sklasyfikowana została Karolina Pitoń, która na koncie miała pudło z pierwszego strzelania. Na 57. miejscu sklasyfikowana została Kinga Mitoraj (1+2), a na 74. Anna Mąka (0+4).

Wyniki:
1. Julija Dżyma (Ukraina) 21:02,3
2. Swietłana Slepcowa (Rosja) +27,0
3. Iryna Starych (Rosja) +37,8

6. Magdalena Gwizdoń (Polska) +49,8
16. Monika Hojnisz (Polska) +1:17,7
34. Krystyna Guzik (Polska) +2:16,3
35. Karolina Pitoń (Polska) +2:19,7
57. Kinga Mitoraj (Polska) +3:08,6
74. Anna Mąka (Polska) +4:09,8

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password