Biathlon – ME: Polacy na podium w supermikście!

Polska reprezentacja w składzie Grzegorz Guzik/Krystyna Guzik zajęła wysokie 3. miejsce w supermikście – przedostatniej konkurencji rozgrywanych w Dusznikach – Zdroju Mistrzostw Europy. Najlepsza okazała się dziś reprezentacja Rosji.

Jako pierwsze na trasę ruszyły panie, wśród nich Krystyna Guzik. Polka świetnie pobiegła, strzelała bezbłędnie i wyprowadziła naszą reprezentacją na 1. miejsce podczas pierwszej zmiany, kiedy to na trasę ruszył jej mąż Grzegorz Guzik. Nasz reprezentant spisał się dość słabo w biegu. Dołożył do tego dwa pudła, co ostatecznie pozwoliło mu zająć jedynie 7. miejsce podczas 3. zmiany. Po tej części rywalizacji na prowadzeniu byli Rosjanie, którzy nieznacznie wyprzedzali reprezentację Norwegii i Szwecji.

Następnie na trasie ponownie zaprezentowała się Krystyna Guzik. Polka spisała się bardzo dobrze, gdyż przesunęła naszą reprezentację na 4. miejsce, które pozwalało realnie myśleć o podium. Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się podczas 7. strzelania, kiedy to prowadząca reprezentacja Czech zaliczyła aż dwie karne rundy i spadła na 8. miejsce. Tą szansę wykorzystał bezbłędnie strzelający Grzegorz Guzik, który awansował na 3. pozycję, którą to utrzymał aż do mety. Ostatecznie zwycięstwo przypadło reprezentacji Rosji w składzie Daria Virolaynen i Jevgenij Garanichev, drugie miejsce zajęli Norwegowie Vetle Christiansen i Ingrid Tandevold, podium uzupełniło, ku ogromnej uciesze publiczności, małżeństwo Guzików.

Wyniki:
1. Daria Virolaynen/Jevgienij Garanichev (Rosja)
2. Ingrid Tandrevold/Vetle Christiansen (Norwegia)
3. Krystyna Guzik/Grzegorz Guzik (Polska)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password