Biathlon – ME: Rosyjska sztafeta mieszana poza zasięgiem reszty stawki

Za nami ostatnia konkurencja Mistrzostw Europy, które odbywają się na Jamrozowej Polanie w Dusznikach – Zdroju. W sztafecie mieszanej bezapelacyjnie triumfowali Rosjanie, w składzie: I. Starykh, S. Sleptsova, A. Volkov i A. Loginov. Polacy rywalizację w tej konkurencji zakończyli na 13 pozycji.

Już zaraz po ogłoszeniu składów można było przypuszczać, że tylko kataklizm będzie w stanie odebrać kolejny na tych mistrzostwach złoty medal Rosjanom. Zdecydowali się oni bowiem na wystawienie najmocniejszego składu, z I. Starykh i A. Loginovem na czele. I już początek rywalizacji pokazał, że o żadnej niespodziance nie może być mowy. Rosjanie prowadzili praktycznie od startu do mety, sukcesywnie powiększając swoją przewagę nad resztą stawki. Kroku faworytom starali się dotrzymywać reprezentanci Ukrainy, którzy po pierwszej zmianie tracili tylko 9,4 sekundy. Jednak biegnąca na drugiej zmianie złota medalistka w sprincie Y. Dzhima musiała pokonać jedną rundę karną, co odebrało Ukrainie szansę na walkę z Rosjanami o zwycięstwo. Ostatecznie udało im się jednak stanąć na drugim stopniu podium, po zażartej walce na ostatnich metrach z reprezentacją Norwegii. A. Loginov do mety dobiegł z bardzo dużą przewagą 36,4 sekundy i razem ze swoim kolegą i koleżankami z kadry mogł się cieszyć z kolejnego złotego medalu na tych mistrzostwach.

Polacy w składzie: A. Mąka, K. Pitoń, Ł. Szczurek i A. Nędza – Kubiniec zajęła 13 miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowała się na pierwszej zmianie Maka, która ani razu nie musiała dobierać i do strefy zmian dobiegła na 5 pozycji. Poźniej było już gorzej, Pitoń musiała pobiec jedną rundę karną, przez co nasza reprezentacja spadła na 12 miejsce. Łukasz Szczurek utrzymał tą pozycję, a A. Nędza – Kubiniec nie dał rady w koncówce w walce ze Szwajcarem i ostatecznie dobiegł do mety na 13 pozycji.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password