Biathlon – ME: We Włoszech nadal bez sukcesów

Dwa biegi pościgowe odbyły się dziś na Mistrzostwach Europy w biathlonie, które od środy odbywają się we włoskim Ridnaun-Val Ridanna. Niestety, Grzegorz Guzik dziś nie wystartował, a trójka Polek zajęła dość dalekie lokaty. 

Sobota była dniem biegów pościgowych podczas Mistrzostw Europy. Były to zarazem ostatnie indywidualne starty tych zawodów. W gronie mężczyzn na trasę z 49. numerem miał startować Grzegorz Guzik. Polak po sprincie miał stratę 2:08,4 sekundy do wczorajszego Mistrza Europy Łotysza Andersa Rastorgujevsa.

Jednak Guzik, Rastorgujevs, a także dwunastka innych zawodników uprawnionych do dzisiejszego startu zrezygnowała z niego. Do końca nie znamy powodów tej decyzji, jednak można przypuszczać, że Polak postanowił oszczędzać swoje siły po ciężkim okresie olimpijskich kwalifikacji, a tuż przed samymi igrzyskami olimpijskimi.

Dzisiejsze zawody wygrał ten, który pod nieobecność Łotysza startował jako pierwszy. Alexander Loginov zaliczył dziś dwa pudła i przewagą 27,6 sekundy pokonał bezbłędnego dziś wczorajszego brązowego medalistę Krasimira Aneva. Spory awans mimo aż trzech pudeł zaliczył Evgenij Garanichev, który z 19. lokaty przesunął się na trzecią. Był jednak pierwszym, którego strata do dzisiejszego zwycięzcy wyniosła ponad minutę – dokładnie 1:10,7.

1. Alexander Loginov – Rosja – 32:22,1
2. Krasimir Anev – Bułgria +27,6
3. Evgeni Garanichev – Rosja +1:10,7

Grzegorz Guzik – nie startował

Wśród kobiet sytuacja miała się dla nas przedstawiać dużo ciekawiej, ale obyło się bez spektakularnych wyników. Na starcie stanęły trzy Polki – Anna Mąka, Karolina Pitoń i Kinga Mitoraj. Wszystkie trzy Polki czasowo były blisko siebie, tracąc do liderującej po wczorajszym sprincie Iriny Varvynets ponad minutę.

Dla Polek dzisiaj dużo lepszy był początek biegu, ale wszystkie ostatecznie spisały się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wszystkie Polki były dziś równe na strzelnicy. Awans w porównaniu do sprintu jako jedyna zaliczyła Kinga Mitoraj, która spudłowała dziś aż pięciokrotnie (1+0+2+2) i zajęła 31. lokatę. Karolina Pitoń zajęła 37. lokatę (0+1+1+3), a 39. była Anna Mąka (1+0+2+2).

Najlepiej spisała się dziś Chloe Chevalier. Reprezentantka „Trójkolorowych” zdobyła swój drugi na tych zawodach złoty, a trzeci ogólnie indywidualny medal. Francuzka o 11 sekund wyprzedziła Ukrainkę Irinę Varvynets, a na trzeciej lokacie uplasowała się rodaczka zwyciężczyni Julia Simon.

Wyniki Polek nie można jednak rozpatrywać w pozytywnych aspektach, z uwagi na to, że do biegu pościgowego nie wystartowało aż 15 zawodniczek.

1. Chloe Chevalier – Francja – 29:25,4
2. Irina Varvynets – Ukraina +11,0
3. Julia Simon – Francja +43,2

=======================================

31. Kinga Mitoraj – Polska +3:16,4
37. Karolina Pitoń – Polska +3:37,8
39. Anna Mąka – Polska +3:55,7

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password